"Žaliajam" vartotojų švietimui – centralizuota sistema

2012-10-31

Lietuvos verslo darbdavių konfederacija (LVDK) kartu su partneriais sukūrė vieningą vartotojų švietimo ir informavimo apie atsakingą vartojimą ir atliekų rūšiavimo sistemą "Žalias katalogas". Verslo atstovai tikisi, kad centralizuotai pateikiama informacija padės plėtoti atsakingą ir tausojantį vartojimą Lietuvoje.

"Su "žaliu" vartojimu susijusios informacijos internete yra daug, tačiau ji fragmentuota. Kurdami "Žalią katalogą" siekėme vienoje vietoje pateikti visą aktualią informaciją savimi ir aplinka besirūpinančiam vartotojui", – teigė LVDK Projektų departamento direktorius Vaidotas Levickis.

Žalias katalogas (www.zaliaskatalogas.lt) – universali platforma, kur vartotojai gali rasti aiškiai ir paprastai pateiktą informaciją apie tai, kaip įsigyti, naudoti, pakartotinai naudoti ir galiausiai išmesti ar priduoti panaudotus produktus. Sistemą sudaro katalogas su informacija apie konkrečių produktų ar jų grupių ekologinius bei aplinkosauginius rodiklius, dažniausiai Lietuvoje pasitaikančių aplinkosauginių ženklų pavyzdžiai, informacija apie antrines žaliavas, jų surinkėjų ir rūšiavimo vietų žemėlapis, "žalieji" patarimai.

Svetainėje www.zaliaskatalogas.lt informaciją apie savo produktus, jų aplinkosauginius kriterijus, tausojančio naudojimo patarimus ir rūšiavimo nurodymus gali nemokamai skelbti visos suinteresuotos įmonės. Joms yra paruoštas vartotojų švietimo ir informavimo apie tausojantį vartojimą bei atliekų rūšiavimą žinynas. Svetainės administratoriai džiaugiasi, kad įmonės ne tik publikuoja informaciją apie savo produktus, bet ir teikia pasiūlymus, kokias prekių grupes ar aplinkosauginius ženklus reikėtų pridėti.

Centralizuota informacinės sistemos www.zaliaskatalogas.lt kūrimas finansuotas ES struktūrinės paramos bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis, įgyvendinant projektą "Vieningos informacinės sistemos sukūrimas visuomenės informavimui ir švietimui tausojančio vartojimo ir atliekų tvarkymo klausimais".

Vaidotas Levickis
Lietuvos verslo darbdavių konfederacija
info@lvdk.eu
8 52 496 448

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.