Toliau svarstomas "Saerimner" leidimo atnaujinimas

2012-10-12

"Saerimner" atsiriboja nuo prieš įmonę veikiančios politikės rinkiminės agitacijos.

Spalio 9 d. Marijampolės RAAD priėmus "Saerimner" teiktą paraišką atnaujinti taršos ir integruotos prevencijos kontrolės (TIPK) leidimą dėl veiklos Jusevičių komplekse, situacija suskubo pasinaudoti besibaigiančios rinkiminės agitacijos dalyvė.

Dėl dabartinio "Saerimner" turimo TIPK leidimo, išduoto prieš 7 metus, procedūrinių klaidų šiuo metu vyksta teisminis procesas Lietuvos Aukščiausiame teisme. Ankstesniame teisme priimtas nutarimas, nurodantis, kad išduodant dabartinį TIPK leidimą buvo klaidų. "Tačiau tai nėra draudimas įmonei užsiimti kiaulininkystės veikla apskritai ir kreiptis dėl naujo leidimo. Juolab, kad jau nuo 2010 m. vykdome Aplinkos ministro nurodymą atnaujinti taršos ir integruotos prevencijos kontrolės (TIPK) leidimus visoms šalies gyvulininkystės fermoms, Marijampolės regioniniam aplinkos apsaugos departamentui (RAAD) teikdami paraiškas naujam TIPK leidimui gauti", - sakė "Saerimner" generalinis direktorius Saulius Leonavičius.

Procedūra vyksta pastaruosius kelis metus, o ar remiantis "Saerimner" pateikta paraiška, bus išduotas leidimas toliau vykdyti veiklą Jusevičių komplekse, spręs Marijampolės RAAD, įvertinęs fermos atitikimą šalyje galiojantiems aplinkosaugos standartams.

"Apgailestaujame, kad likus kelioms valandoms iki rinkiminės agitacijos pabaigos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Raimonda Sutkaitienė naudojasi kaimo vietovėje veikiančio verslo iššūkiais, kandidatuodama į Seimą", - sakė Saulius Leonavičius, komentuodamas šiandien partijos išplatintame pranešime cituojamą su įmone asmeniškai besibylinėjančią politikę, kritikuojančią su kiaulių kompleksu susijusius institucijų sprendimus. Prieš kelerius metus apsigyvenusi 1977 m. pastatytos fermos pašonėje kandidatė į Seimą Raimonda Sutkaitienė ėmė kvestionuoti nuo tarybinių laikų čia veikiančios fermos teisėtumą. Šį kartą pačios R.Sutkaitienės sukurta istorija naudojama prieš jos politinius konkurentus, kurie tiesiog vykdo įstatymus.

"Investuotojų forumo" vadovės Rūtos Skyrienės teigimu, tokie politikų pareiškiamai trukdo gerinti šalies investicinį klimatą."Manau, kad tokie pareiškimai negerina Lietuvos, kaip investicijoms patrauklios šalies, įvaizdžio", - sakė ji.

TIPK atnaujinimas Jusevičių kompleksui yra vykdomas pagal galiojančius Lietuvos respublikos teisės aktus. Ministerijos patvirtinta TIPK taisyklių derinimo procedūra numato, kad galutinį sprendimą dėl TIPK tvirtinimo priima RAAD, atsižvelgdama į motyvuotas savivaldybių tarybų pastabas.

Šiuo metu aplinkosaugą "Saerimner" fermose prižiūri 40 žmonių komanda. Vien tik 2011 m. į aplinkosaugines technologijas kompanija investavo beveik 3,5 mln. Lt. Per visus kompanijos veiklos Lietuvoje metus į modernizaciją, susijusią su aplinkosauga, buvo investuotas beveik visas įmonės pelnas - apie 53 mln. litų.

Lina Mockutė
Projektų vadovė
UAB "Publicum"
Tel.: +370 5 249 9082
l.mockute@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.