Lietuvoje – dar keturi užsienio investiciniai projektai, kurių vertė mažiausiai 113 mln.

2012-10-08

Investuotojai papildomai įsipareigojo skirti 6 mln. socialinės gerovės projektams

Ūkio ministras Rimantas Žylius šiandien pranešė apie dar 4 naujus tiesioginių užsienio investicijų projektus, kurių bendra vertė – mažiausiai 113 mln. litų, o sukurtų naujų darbo vietų skaičius sieks mažiausiai 400.

Tai Vokietijos bendrovės "Bio-chem Cleantec" biologinių valymo produktų gamykla Lietuvoje, "Danske Bank" finansinių operacijų centras, norvegų elektroninės įrangos gamintojos "Kitron" plėtra Kaune bei nauja "Intersurgical" medicinos įrangos gamykla Alytuje.

Visi šie investuotojai papildomai įsipareigojo neatlygintinai skirti 6 milijonus litų socialinės gerovės kūrimo projektams.

"Šiandien pažangus verslas savo sėkmę matuoja ne tik tiesiogine ekonomine, bet ir socialine nauda bendruomenei, kurioje jis dirba. Remdami tokias iniciatyvas, sukūrėme naują sistemą, kuria dar labiau skatinamos investuotojų darniosios investicijos, t.y., tos, kurios tiesiogiai kuria naudą vietinei bendruomenei ir prisideda prie ilgalaikio mūsų šalies konkurencingumo didinimo", -- sakė ūkio ministras Rimantas Žylius.

Lietuva yra pirmoji šalis Europos Sąjungoje, įtraukusi darniųjų investicijų kokybinį kriterijų į investicinių projektų vertinimą.

"Bio-chem Cleantec", jau turėdama darniųjų investicijų patirtį Vokietijoje, numato steigti atviros prieigos laboratoriją individualiems tyrėjams, prisidėti prie Elektrėnų viešosios infrastruktūros priežiūros bei skatinti moksleivių ir studentų domėjimąsi biologija ir chemija. Tikimasi, jog tai paskatins šalies ekonominę orientaciją bioekonomikos kryptimi. Šio sektoriaus indėlis į Lietuvos BVP jau dabar sudaro apie 1 proc., tačiau prognozuojama, kad per artimiausius metus jis pasieks 2 proc. šalies BVP.

"Kitron", Norvegijoje vertinama kaip viena socialiai atsakingiausių gamybinių kompanijų, planuoja bendradarbiauti su Kauno technologijos universitetu, atnaujinant studijų programas ir plečiant universiteto technologinę tyrimų bazę. Bendrovės gamyklos Kaune plėtra orientuota ne tik į gamybinių pajėgumų didinimą, bet ir naujų produktų ir prototipų kūrimą Kaune, todėl tai pareikalaus naujų kompetencijų, kurias įmonė pasirengusi kurti kartu su universitetais.

Įgyvendindama projektą Alytuje, "Intersurgical" vykdys darniąsias investicijas ir toliau bendradarbiaus su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Kauno technologijos universitetu, rems Alytaus profesinių centro studijų programas bei skirs stipendijas. Pirmoji "Intersurgical" gamykla veikia dar nuo 1994 metų Pabradėje ir vietos bendruomenėje atlieka itin svarbią rolę: 6000 gyventojų miestelyje sukurta apie 1500 darbo vietų, investuota į Pabradės sportinę bazę ir kitus socialinės infrastruktūros projektus, vasaromis įdarbinama per 130 vietinių jaunuolių. Ne mažiau vertingą indėlį įmonė planuoja ir Alytuje.

"Danske" bankas ir toliau tęs vykdomas socialines programas, skirtas vaikų finansiniams pagrindams formuoti, jaunų žmonių kompetencijai kelti ir verslumui skatinti, tokias kaip edukacinis žaidimas "Pinigėnai" ir finansinio raštingumo olimpiada moksleiviams.

"Investuok Lietuvoje" duomenimis, nuo 2008 m. Lietuva pritraukė daugiau nei 140 plyno lauko projektų, tarp kurių – banko "Barclays" technologijų centras, tarptautinės grynųjų pinigų perlaidų bendrovės "Western Union" klientų aptarnavimo centras, medicininės įrangos gamintojos "Moog" MTTP, gamybos ir aptarnavimo centras, skrydžių bendrovės "Ryanair" orlaivių priežiūros ir remonto padalinys, ir kt.

2008-2012 m. įgyvendintų užsienio investicinių projektų bendra vertė yra apie 8,6 milijardų litų, o sukurtų naujų darbo vietų skaičius siekia 14 tūkstančių. Iš 50 didžiausių mokesčių mokėtojų Lietuvoje net 27 įmonės turi užsienio kapitalo. Užsienio investuotojai taip pat yra ir geidžiamiausi darbdaviai Lietuvoje dėl didesnių atlyginimų, patrauklesnių darbo sąlygų bei aukštesnės darbo kultūros.

Daugiau informacijos:
Elina Chodzkaitė, "Investuok Lietuvoje" rinkodaros projektų vadovė
El. p. Elina.Chodzkaite@investlithuania.com , tel. (8 5) 219 43 44

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.