Seimas ratifikavo sutartį dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos

2012-10-03

Pranešimas VIR


(iš plenarinio posėdžio)

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento 2012 m. liepos 3 d. dekretą, ratifikavo šių metų vasario 23 d. Meksike sudarytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Meksikos Jungtinių Valstijų Vyriausybės sutartį dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos.

Už Įstatymą dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Meksikos Jungtinių Valstijų Vyriausybės sutarties dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo prevencijos ratifikavimo (projektas Nr. XIP-4641(2) balsavo visi 74 balsavime dalyvavę Seimo nariai.

"Lietuva, kaip ir kitos valstybės, siekia plėsti tinklą savo dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių, kurios ne tik sudaro sąlygas ūkio subjektams, veikiantiems abiejose pasirašančiose valstybėse išvengti dvigubo tų pačių pajamų apmokestinimo, bet taip pat ir užtikrina geresnes galimybes mokesčių administratoriams keistis tarpusavyje informacija ir operatyviau gauti įvairius aktualius duomenis, kurie yra reikalingi kontroliuojant mokesčius ar atliekant patikrinimus", – dar pristatymo metu teigė finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, sutartis sudaryta vadovaujantis tipiniu Lietuvos Respublikos šios sutarties projektu, kuris buvo paruoštas pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ir Jungtinių Tautų dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties modelius, atsižvelgiant į EBPO ekspertų pastabas bei į Užsienio reikalų ministerijos ir Teisingumo ministerijos pastabas. "Tik abiems šalims ratifikavus sutartį bus sudarytos sąlygos įsigalioti ir pradėti taikyti dvigubo apmokestinimo išvengimą Lietuvos Respublikoje ir Meksikos Jungtinėse Valstijose reglamentuojančias sutarties nuostatas", – teigiama aiškinamajame rašte.

Šiuo metu su kitomis valstybėmis yra taikomos 47 dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartys.

Rimas Rudaitis
Seimo kanceliarijos
Komunikacijos departamento
Ryšių su visuomene skyriaus
Vyresnysis specialistas
Tel. 2396132
rsv@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.