Paskelbti Švedijos verslo apdovanojimų 2012 nugalėtojai

2012-09-21

Ketvirtadienį Vilniuje paskelbti Švedijos verslo apdovanojimų 2012 laimėtojai. Iškilmingoje ceremonijoje pagerbta darniai besivystanti įmonė, metų socialinės atsakomybės iniciatyva, jaunieji metų verslininkai ir bendrovė, savo gaminiais garsinanti Lietuvą pasaulyje.

Nominacijos "Už tvarią plėtrą" laureate tapo bendrovė "Baldai Jums". Įmonė apdovanota už ilgametę veiklą, nuoseklų augimą, aplinkai draugiškų technologijų diegimą ir įvairiapusius socialinius projektus.

"Baldai Jums" yra įdiegusi pilną gamybinį ciklą, prasidedantį rąstų pirkimu ir pasibaigiantį supakuotais baldais. Pagrindinė įmonės veikla – eksportas. 97 proc. savo produkcijos "Baldai Jums" eksportuoja į Vokietiją, Angliją, Austriją, Nyderlandus, JAV, Skandinavijos šalis ir Japoniją. Bendrovė 18 metų gamina baldus Švedijos baldų koncernui IKEA.

"Metų socialinės atsakomybės iniciatyva" pripažintas įmonės "Servico" projektas "Žalias biuras". Įmonė apdovanota už inovatyvų aplinkosauginį švietimą, aktyvų įmonių įtraukimą į projektą ir apčiuopiamus rezultatus.

Projektas "Žalias biuras" – tai ekologinė edukacinė iniciatyva, kurios tikslas – mažinti energijos vartojimą ir švaistymą, mažinti eksploatacines biurų išlaidas, kurti žaliojo biuro koncepciją, saugoti ir tausoti aplinką bei kt.

"Socialinė įmonių atsakomybė yra pagrindiniai žodžiai, apibūdinantys Švedijos ir kitų Skandinavijos šalių verslo kultūrą. Tikiuosi, kad ji tampa vis labiau neatskiriama ir Lietuvos verslo bei visuomenės dalis, – prieš įteikdamas apdovanojimą nugalėtojui kalbėjo prezidentas Valdas Adamkus. – Sėkmingas verslas yra socialiai atsakingas."

"Jaunojo metų verslininko" prizas atiteko broliams Augustinui, Kristijonui ir Dominykui Vizbarams už įkvepiantį inovacijų pritaikymą versle, pasaulines ambicijas ir tarptautinės patirties panaudojimą Lietuvoje.

2011 metais broliai Vizbarai įkūrė aukštųjų technologijų įmonę "Brolis Semiconductors", užsiimančią puslaidininkių technologijomis elektronikos ir optoelektronikos srityse. Broliai specializuojasi ilgabangiuose puslaidininkiniuose lazeriuose bei molekulinio pluoštelio epitaksijoje.

"Metų verslo IQ" nugalėtoja už Lietuvos vardo garsinimą užsienyje tapo įmonė "Ekspla". Pagrindiniai "Eksplos" produktai yra pažangūs lazeriai, lazerinės sistemos ir jų komponentai. Bendrovė užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gamina SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti.

"Ekspla" eksportuoja 94 proc. produkcijos į daugiau kaip keturiasdešimt pasaulio šalių. Tarp įmonės klientų yra garsiausių pasaulio universitetų, Japonijos "Hitachi" ir "Mitsubishi" tyrimų centrai, IBM, NASA, JAV karinio laivyno ir JAV karinių oro pajėgų tyrimų centrai, CERN, Rezerfordo tyrimų laboratorija, Japonijos ir Izraelio branduolinių tyrimų centrai. "Eksploje" yra sukuriama daugiau nei 70 proc. parduodamų lazerių vertės.

Kreipdamasi į susirinkusiuosius prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Švedijos verslo apdovanojimai – viena iš nedaugelio ceremonijų, kur plodami laureatams didžiuojamės ir patys savimi, nes šie apdovanojimai liudija atsakingo, inovatyvaus ir socialiai orientuoto verslo augimą Lietuvoje.


"Švedijos verslo apdovanojimai – tai ne tik socialinę atsakomybę ir inovacijų kultūrą mūsų valstybėje skatinantis renginys, bet ir puikus dviejų šalių bičiulystės įrodymas. Energetinio saugumo sektorius geriausiai iliustruoja, kad Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas yra grįstas ne žodžiais, o darbais. Mes jungiamės prie Skandinavijos elektros tinklų ir dar labiau stipriname abipusę partnerystę", – sakė šalies vadovė.

Į apdovanojimus šiais metais iš viso pretendavo 52 įmonės ir asmenys. Iš jų Nominacijos komiteto nariai, tarp kurių – komiteto garbės pirmininkas prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys profesorius Vladas Algirdas Bumelis, "Tūkstantmečio Odisėjos" organizatorius ir vyriausiasis mecenatas, agentūros "TBWA Vilnius" vadovas Raimundas Daubaras, TEO LT generalinis direktorius Arūnas Šikšta ir VšĮ "Versli Lietuva" generalinis direktorius Paulius Lukauskas atrinko finalistus.

Apdovanojimų finalistais "Metų socialinės atsakomybės iniciatyvos" nominacijoje tapo bendrovės "Mantinga", "Saerimner" ir "Servico". Nominacijos "Už tvarią plėtrą" finalistėmis įvardintos įmonės "Baldai Jums", "Saerimner" ir "Staticus". Į "Jaunojo metų verslininko" nominaciją pretendavo Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai – "Brolis Semiconductors", Petras Budvytis – "Ąžuolo baldai" ir "Practica Capital" partneris Mantas Mikuckas.

"Metų verslo IQ" apdovanojimo finalistėmis paskelbtos bendrovės "Amilina", "Ekspla", "Pixelmator Team", "Staticus" ir "Viltechmeda".

Susipažinęs su finalistų veikla ir pasiekimais, laureatus rinko Sprendimų komitetas, kurį sudarė Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin, Švedijos prekybos tarybos vadovas Baltijos šalims Mantas Zalatorius, "Swedbank" valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Antanas Danys, "Omnitel" komunikacijos vadovė Indrė Dudonienė, Švedijos instituto projektų vadovė Åsa Bjering, žurnalo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius ir "Baxter Lithuania" verslo padalinio vadovė trims Baltijos šalims bei "Lietuvos energijos" valdybos narė Sonata Matulevičienė.

"Metų verslo IQ" nugalėtoją rinko internetinio tinklalapio www.iq.lt skaitytojai.

Švedijos verslo apdovanojimai Lietuvoje organizuojami septintus metus. Renginio organizatoriai – Švedijos prekybos taryba, Švedijos ambasada Lietuvoje, "Swedbank" ir "TeliaSonera".

Lina Balsytė
+370 663 66 100
lina.balsyte@swedishtrade.se

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.