Politinių mokslų daktaras, geopolitinių studijų centro ekspertas: Latvijos ir Estijos dalyvavimas VAE projekte vis dar migloje

2012-09-14

"Kol kas yra sunku įvertinti projekto perspektyvas, ir greičiausiai, iš esmės prie jo reiktu grįžti jau po Seimo rinkimų. Nauja valdančioji koaliciją, gal ne drastiškai bet dalinai gali ir peržiūrėti visą įstatyminę bazę. Nuo tuo priklauso ir ant kiek projektas taps tarptautinių", - savo mintis dėstė politinių mokslų daktaras Vadimas Volovojus.

Vien energetikos ministro kelionė į Lenkiją sako, kad Lenkija labai svarbi šiam projektui, nors anksčiau būta kalbu, kad Lenkijos atsisakymas nepaveiks projekto realizavimo eigos.

"Nei Latvijoje, nei Estijoje mes nematom aiškumo, tai iš principo projekto ateitis vis dar miglota,dar labiau prie to prisideda artėjantis rinkimai", kalbėjo Vadim Volovoj

"Į šį kontekstą įsirašo ir neseniai išsakyti priekaištai iš Latvijos. Kurios premjeras pareiškę, kad koncesijos sutartis buvo parengta neatsižvelgiant į kai kurios Latvijos interesus. Jeigu taip norima parodyti Rusijai ir Baltarusijai, kad mūsų projektą judą, tai manau tas negąsdins. Rusijoje projektas jau įsibėgėjas, Astravo elektrinės ateitis nemažą dalimi priklauso nuo Putino ir Lukašenkos santykių, bei finansavimo iš Rusijos pusės. Iš konkurencijos pusės Lietuvai svarbiau Kaliningrado srities projektas, bet ji tikrai bus pastatyta be problemų. Jokio ypatingo poveikio konkuruojantiems projektams, viso "atominių įstatymų" pakėto priėmimas Lietuvoje, neturėjo padaryti", - pridūrė ekspertas.

Nekomercinė partnerystė RBMC atlieka atominės energetikos perspektyvų Baltijos jūros regione tyrimą. Viena iš tyrimo dalių susijusi su Lietuvos politikų, energetikų, ekonomistų ir verslo bendruomenės nuomonių rinkimu ir nagrinėjimu.

Daugiau informacijos apie tyrimą:
Emilius Molovskys +79118192036

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.