Paslaugų kvito įstatymas leis sumažinti nedarbą kaimuose

2012-09-14

Savaitės pradžioje priimtas paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo projektas leis ne tik surinkti daugiau mokesčių, bet ir padės kovoti su nedarbo problema kaimuose, teigia verslininkai ir valdžios atstovai.

"Didelėms žemės ūkio bendrovėms nuolat reikia darbininkų sezoniniams darbams, tačiau laikinai įdarbinti žmones buvo sudėtinga, - sako žemės ūkio bendrovės "Agrowill Group" generalinis direktorius Marius Žutautas. – Šis įstatymas turėtų padėti spręsti socialines problemas bei yra parankus verslui.

Jo teigimu, darbo santykių liberalizavimas skatins dirbti iš pašalpų gyvenančius kaimo vietovių gyventojus, nes paslaugų tiekėjas nepraras galimybės gauti socialines pašalpas. Skiriant pašalpą į pajamas bus įskaičiuojama tik suma, viršijanti 6 tūkst. litų.

Jei paslaugos pagal paslaugų kvitus bus teikiamos ne ilgiau kaip 90 dienų per metus ir neviršis 6 tūkst. litų, paslaugų teikėjai turės sumokėti 9 proc. dydžio sveikatos draudimo mokestį, kurį iš atlyginimo išskaičiuos ir "Sodrai" perves paslaugų gavėjas. Teikiant paslaugas ilgiau kaip 90 dienų per metus, kiekvieną kitą dieną gautas atlygis bus apmokestinamas 15 proc. dydžio gyventojų pajamų mokesčiu.

Žemės ūkio ministro Kazys Starkevičius teigimu, tokia mokesčių sistema turėtų padėti pratinti žmones prie legalių darbo santykių ir mokėti mokesčius į valstybės biudžetą.

Ministro teigimu, šis įstatymas taip pat padės įdarbinti vasarą atostogaujančius studentus, moksleivius ir mokytojus, kurie iki šiol rinkdavosi sezoninį darbą užsienyje.

Panašiai darbo santykius yra liberalizavusios Vokietija, Austrija, Italija ir kitos šalys.

Marius Žutautas
UAB „Agrowill Group“ generalinis direktorius
Tel. Nr. 8 5 259 5657

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.