Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E. Zingeris pasveikino Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininką Rusijai tapus visateise Pasaulio prekybos organizacijos nare

2012-08-22

Pranešimas VIR

Po 18 metų trukusių derybų šiandien, rugpjūčio 22 d., Rusijos Federacija tapo visateise Pasaulio prekybos organizacijos, kurios dalimi Lietuva yra nuo 2001 m., nare. Narystė šioje organizacijoje stiprina prekybinius santykius tarp valstybių narių ir sukuria tarpusavio prekybos patikimumo ir stabilumo pagrindą, o tai yra ypač svarbu šiuo besikeičiančiu laikotarpiu.

"Esu giliai įsitikinęs, kad bendra Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos narystė Pasaulinėje prekybos organizacijoje atvers naujas ekonominio bendradarbiavimo ir dvišalės prekybos tarp mūsų valstybių galimybes, o laisva bemuitė ar minimalių muitų bei dirbtinių netarifinių barjerų nevaržoma prekyba suteiks mūsų valstybių gyventojams dar didesnį prekių ir paslaugų pasirinkimą bei dar labiau sustiprins glaudžius Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos dvišalius ekonominius santykius", – pasveikinime teigė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris.

Rusijos Federacija tapo 156-ąja Pasaulio prekybos organizacijos nare.

Evaldas Zelenka, Seimo Užsienio reikalų komiteto biuro patarėjas
tel. (8 5) 239 6802

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.