Po trejų metų derybų - laisvesnis įvažiavimas į Rusiją

2012-08-17

Lietuvos muitinė asociaciją "Linava" informavo gavusi Rusijos federalinės muitų tarnybos raštą, kuriame patvirtinama, jog "Rusijos muitinės pareigūnams nurodyta netaikyti papildomos patikros priemonių Lietuvos vežėjų gabenamiems kroviniams ir jų transporto priemonėms". Šis nurodymas išsiųstas visiems muitinės postams Rusijoje specialiu Rusijos federalinės muitų tarnybos liepos 30 d. raštu Nr. 01-11/37846.

Lietuvos vežėjų asociacija "Linava" tokį kaimyninės šalies žingsnį vertina labai palankiai ir tai vadina ilgai trukusių derybų sėkme. Šiose derybose ypatingą vaidmenį atliko Lietuvos muitinė, radusi abiems pusėms priimtinus sprendimus. "Dar 2009 m. prasidėjo derybos su Rusijos muitine, dėl sąlygų palengvinimo mūsų vežėjams. Dabar Rusijos muitinė panaikino papildomas patikras Lietuvos vežėjams, o kartu ir patikimų bei nepatikimų vežėjų sąrašus. Noriu padėkoti Lietuvos muitinės departamento vadovams, nes jie padėjo rasti racionalius sprendimus sunkioje situacijoje", - sako Algimantas Kondrusevičius, Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos "Linava" prezidentas.

Pagrindiniai derybų etapai buvo keli, o susitikimų su Rusijos muitinės vadovybė Maskvoje ir Vilniuje rezultatai leido kiek sumažinti įtampą, kilusią 2009 m. rugpjūtį. Pradžioje Rusija buvo paskelbusi 29 nepatikimų Lietuvos vežėjų įmonių sąrašą, vėliau jis buvo sumažintas iki 22 įmonių. Tik po intensyvių derybų 2010 m. buvo patvirtintas daugiau kaip 600 transporto įmonių patikimų vežėjų sąrašas, tačiau į jį nepateko naujai įkurtos bendrovės. Heliodoras Giedrys, asociacijos "Linava" TIR departamento vadovas pažymi, jog sunkumų iki šiol patirdavo apie 40 naujai įsteigtų Lietuvos vežėjų įmonių, kurios nebuvo patekę į patikimų vežėjų sąrašą. Daugiausia tai buvo po 2009 m. darbą pradėję transporto bendrovės. Įsigaliojus naujajai patikros tvarkai, vežėjai informuoja, jog jie sugaišta mažiau laiko kirsdami Rytų muitų sąjungos sieną ir nuo rugpjūčio pradžios papildoma patikra jiems nebėra taikoma.

Gytis Vincevičius

Atstovas spaudai

Lietuvos Nacionalinė Vežėjų Automobiliais Asociacija LINAVA

 Tel.:    + 370 5 278 65 65,    + 370 616 58311

E-mail.: press@linava.lt, Skype: gvincevicius

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.