VAE direktorius ne mano, kad projektui reikalinga papildoma ekspertizė

2012-08-09

"Esu pasakęs labai aiškiai ir dar galiu pakartoti, kad žmonių ar visuomeninių organizacijų inicijuojamas referendumas yra šventa valia tu, katrie inicijuoja. Ir padarius tai pagal referendumo įstatymą, nereikia net kelt klausimą",- sako VAE generalinis direktorius Rimantas Vaitkus

"Reikia tada svarstyti ir leisti žmonėms ateiti į referendumą ir išreikšti savo nuomonę. Kitas reikalas yra seimo inicijuojamas referendumas, kurį inicijuoja seimo nariai, kurie yra priėmę atominės elektrinės įstatymą, Atominės energetikos įstatymą, bei įgalino vyriausybę dirbti vystyti projektus. Ir dabar, staiga, kada daug darbų yra padaryta reikia atsiklausti žmonių, kai tuo tarpu sprendimai yra priimti seime. Mano manymu toks sprendimas, paprastai sakant, nėra nuoseklus ir logiškas. Dėl to man atrodo iniciatyvos kurios yra iškeltos, jeigu juos bus su sėkmingai surinktais parašais, tada viskas tvarkoje. Tuo tarpu seimui reikėtų laikytis nuosekliai ankščiau priimtų vienu ar kitu sprendimų",- kalbėjo R. Vaitkus

Taip pat Rimantas Vaitkus atsakė į pasirodžiusią kritiką, dėl papildomos projekto ekspertizės atlikimo, apie kurios būtinumą garsiai kalbą kai kurie projekto oponentai.

"Papildoma ekspertizė gali būti ir logiška, bet tokio masto projektams padaryti ekspertizę iš naujo be galo didelis darbas. Ta kurią mes atlikome su skelbtais konkursais, su geriausiais specialistais iš tų įmonių kurios turi patirtį. Ir tikrai visus darbus atliko ne vien VAE kolektyvas.

Su savo žiniomis atlikome išankstinius tyrimus, poveikio aplinkai studiją, Druskio ežero hidrologinius tyrimus. Organizavom konkursą kuri laimėjo vieni ar kiti tos srities specialistai.

Tai kokiu būdu atlikti naują ekspertizę aš nelabai įsivaizduočiau. Vienos tokios kompanijos kuri dengtų visus klausimus tikrai nėra. Ir nėra taip kad vieni ekspertai galėtu įvertinti kaip viskas buvo atlikta. Atlikti projektų kurios mes jau atlikome pervertinimą? Tai reiškia padaryti visą darbą iš naujo. Kas nei logiška, nei mes kažką naujo atrasim. Nes tai yra pagrįsti faktai, visi atlikti tyrimai",- sakė jis.

Paprašytas įvertinti laiką, kurio prireiktu naujai ekspertizei atlikti, Rimantas Vaitkus atsakė: "Tiek kiek mes darėme tikrai greičiau nepadarytų. Mes intensyviai dirbom beveik 4 metus, manyčiau kad panašiai tiek ir užtruktų. Ir turbūt tiek pat išlaidų būtų. Nemanau kad gautumėm kitokios informacijos negu turime dabar."

Nuomone buvo išsakyta prieš referendumo paskelbimo.

Nekomercinė partnerystė RBMC atlieka atominės energetikos perspektyvų Baltijos jūros regione tyrimą. Viena iš tyrimo dalių susijusi su Lietuvos politikų, energetikų, ekonomistų ir verslo bendruomenės nuomonių rinkimu ir nagrinėjimu.

Daugiau informacijos apie tyrimą:
Emilius Molovskys +79118192036

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.