Nanotechnologijomis stiprins partnerystę

2012-08-06

Siekiant apjungti įvairių rūšių plastikų ir susijusių chemijos gaminių gamintojų interesus 2011 m. kovą buvo įkurtas Plastikų ir naujų medžiagų klasteris. Šiandien šio klasterio atstovas, prof. Algirdas Galdikas pasirašė projekto finansavimo ir administravimo sutartį su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) ES struktūrinių fondų 176 202 tūkst. Lt paramai gauti.

Klasterio narės – inovatyvios ir sėkmingai veiklą plėtojančios Lietuvos plastikų ir naujų medžiagų įmonės: UAB "Biocentras", Lietuvos – Vengrijos įmonė "BRAČA – SPORT" (beje, šios įmonės produkcijos kokybe jau trečią kartą pasitiki baidarių ir kanojų irkluotojai iš viso pasaulio olimpiadoje Londone), UAB "Countryplast", UAB "Modernios E-Technologijos", UAB "Putokšnis" – pirmaujantis PET ruošinių ir taros gamintojas Baltijos šalyse, UAB "Superlon Baltic" ( nuolatinis "Ikea" tiekėjas) bei Vilniaus universitetas. Klasterio koordinatorius – Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas.

Plastikų ir naujų medžiagų klasterio narių vizija - didelis Lietuvos plastiko pramonės tarptautinis konkurencingumas ir aukšta kuriama vertė, kuri yra sunkiai įgyvendinama be stiprių partnerystės ryšių tarp verslo įmonių ir mokslo visuomenės bendradarbiavimo.

"Klasterio idėja – modifikuoti plastikus, pasitelkiant nanotechnologijas, mąstant apie rinkos poreikius, tarkim medžiagos ilgaamžiškumas ar degi-nedegi medžiaga, šiluminės savybės, pakeičiant medžiagos struktūrą, taip ją pagerinant ar net išgaunat naują" - pasakoja prof. Galdikas.

Tikimasi, kad sėkmingai įgyvendinta Plastikų ir naujų medžiagų klasterio plėtra sukurs ilgalaikę partnerystę tarp klasterio privačių įmonių bei mokslo ir studijų institucijų, kuri paskatins mokslinių tyrimų vykdymą.

"Gamybinės įmonės turi geras eksporto pozicijas, o mokslinių tyrimų įmonės atlieka sėkmingus bandymus. Mes tikimės, kad klasteris įmones susies, o jos kartu sukurs bendrą mokslinių tyrimų infrastruktūrą," – aiškina prof. Galdikas.

"Plastikų irimas trunka kelis šimtus metų, projekte numatytas antrinio perdirbimo ir iš jo gautų žaliavų panaudojimas yra labai aktualus, todėl klasterio produktai – bioplastikai, antriniai polimerai kaip žaliavos – yra labai perspektyvūs ir ateityje turėtų būti paklausūs, džiugu, tai, jog klasterio nariai supranta verslo ir mokslo bendradarbiavimo atnešamą ekonominę naudą" – susibūrusio klasterio naudingumą pabrėžia LVPA MTTP skyriaus projektų vadovė Lina Pabriežienė.

Sigita Varsackytė
Vyresnioji informavimo specialistė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
Tel.: (85) 210 9091
s.varsackyte@lvpa.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.