Lietuviški stalo žaidimai – pasaulio vaikams

2012-07-27

Praeitą savaitę VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašė projekto eksportui skatinti administravimo ir finansavimo sutartį su linksmo, vaikų stalo žaidimų, verslo įmone UAB "Savas takas ir ko". Įmonės tikslas naudojant inovatyvius dizaino, idėjos pateikimo sprendimus gaminti kokybiškus, ilgai nesusidėvinčius ir, svarbiausia, saugius edukacinius žaidimus įvairaus amžiaus vaikams. Žaidimams gaminti naudojamos kuo natūralesnes, vaikams nepavojingos medžiagos. Daugiau nei keturiolika metų edukacinius stalo žaidimus kurianti įmonė ypač didelį dėmesį skiria didaktinei jų vertei, stengiasi, kad žaidimų taisyklės būtų greitai ir lengvai vaikams suprantamos, o estetinis vaizdas – patrauklus. LOGIS prekės ženklo plėtrai didžiausią įtaką turėjo tinkamai panaudoti technologiniai sprendimai ir kruopštus inovatyvių idėjų pritaikymas kuriant naujus žaidimus. Viena jų – žaidimo dėžutę panaudoti kaip žaidimo lentą. Įmonė yra pirmoji įvedė į rinką Lietuvoje pagamintą stalo žaidimo dėžutę. Pagrindinis šių žaidimų tikslas – žaidžiant išmokyti vaikus logiškai mąstyti. Nuotaikingi LOGIS prekės ženklo stalo žaidimai, skirti vaikų pasakojimo, skaičiavimo, emociniams bei socialiniams įgūdžiams, loginiam mąstymui, atminčiai lavinti, per trumpą laiką sulaukė pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių.

"Smagu, kad ES struktūrinių fondų lėšos padės sukurti daug naujų, protingų ir lavinančių žaidimų. LVPA, dažnai besirūpinanti gelžbetonio gamybos plėtojimu, oriais energetikos projektais, dabar gali prisidėti ir prie beveik neapčiuopiamų dalykų, kuriuos galima būtų pavadinti "džiaugsmo industrija". Jau vien pagalvojus apie tai – norisi šypsotis ir dirbti dar geriau", – sako LVPA Komunikacijos skyriaus vedėja Daiva Vilkelytė.

Lietuvos įmonė "Savas takas ir ko" yra viena iš nedaugelio stalo žaidimų gamintojų, sugebėjusi savo produkciją pritaikyti kitų šalių rinkoms pagal jų reikalavimus. LOGIS stalo žaidimai sėkmingai parduodami Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Latvijoje, Estijoje. "Įsitvirtinant vienoje stipriausių stalo žaidimų rinkoje Vokietijoje padėjo siekimas kuo aukštesnės ir intelektualinės, ir vizualinės gaminių kokybės, – džiaugėsi UAB "Savas takas ir ko" komercijos vadovas Laimutis Kavalnis.

Prekės ženklas LOGIS jau pažįstamas Šiaurės Amerikos stalo žaidimų rinkos dalyviams: per pastaruosius 12 mėnesių įmonė jau tris mokomųjų stalo žaidimų licencijas pardavė amerikiečių kompanijai "SimplyFun".

Atsižvelgdama į šiuo metu Lietuvoje bei pasaulyje susidariusią ekonominę situaciją bei siekiant didinti konkurencingumą įmonė ieško naujų rinkų. "Iš Europos regioninės plėtros fondo skirta 142 507 Lt parama prisidės prie teigiamo įmonės įvaizdžio formavimo ir atvers platesnes galimybes bendradarbiavimo plėtrai užsienio rinkose, " – ateities planais dalijosi UAB "Savas takas ir ko" direktorius Saulius Marteckas. Projekto įgyvendinimo metu įmonė planuoja dalyvauti dešimtyje tarptautinių parodų ir rasti partnerių edukaciniams žaidimams platinti Skandinavijoje, Prancūzijoje ir kitose Europos šalyse. "Savas takas ir ko" tikisi, kad per trejus metus nuo projekto įgyvendinimo jos apyvarta, palyginus su 2011 m., išaugs iki 57,31 proc., eksportas – net iki 312,79 proc.

"Džiugu, kad LOGIS edukaciniai žaidimai įvertinti užsienio šalyse. 2008 m. už pasiekimus eksportuojant produkciją į Vokietiją gavome Vokietijos ir Baltijos prekybos rūmų įsteigtą Vokietijos ūkio apdovanojimą", – direktorius Marteckas. Jo pasakojimu, "Savas takas" ir ko" – vienintelė naujųjų ES šalių įmonė, kurios žaidimai sulaukė Vokietijos nepriklausomos žaidimų ekspertų komisijos dėmesio. "Spalvos aplink mane" ir "Slapukai" buvo įtraukti į kasmet sudaromus dešimties vaikams rekomenduojamų žaidimų sąrašus. Pernai LOGIS naujai išleistas stalo žaidimas "O buvo taip..." (vok. "Erzähl doch mal…") pripažintas vienu geriausių mokomųjų žaidimų, skirtų vaikams nuo 6 metų, ir pelnė Vokietijos mokomojo žaidimo apdovanojimą (vok. k. DEUTSCHER LERNSPIELPREIS).

Aistė Skirmantienė
Komunikacijos skyriaus viešųjų ryšių specialsitė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
Tel.: (8 5) 2687403
a.skirmantiene@lvpa.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.