Marijampolietiški pabėgiai guls NVS šalyse

2012-07-26

Šiandien VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje (LVPA) pasirašius projekto finansavimo ir administravimo sutartį su Marijampolėje įsikūrusia įmone "Swetrak", pastarosios projektui pagal ES struktūrinių fondų priemonę "Naujos Galimybės" bus skirta 40 829 Lt. Iš savų lėšų pridėjusi dar tokią pačią sumą, įmonė planuoja gauti sertifikatą savo gaminamai produkcijai, kuris leistų ją eksporti į Rusijos Federaciją.

"Europos Sąjungoje yra tokia tvarka – statybos produktų sąrašas, kurie turi būti sertifikuoti, panaši tvarka ir Rusijoje ar Baltarusijoje. Norint patekti į NVS šalių rinką būtina turėti sertifikuotą produkciją atitinkančią šių šalių normatyvus," – aiškina UAB "Swetrak" direktorius Gerardas Brazauskas. Pasak, p. Brazausko norint išlikti konkurencingiems, būtina turėti reikalingus sertifikatus bei užtikrinti itin gerą gaminių kokybę ir plėsti rinkos geografiją. "Šiuo metu yra dar ką ir Lietuvoje veikti - geležinkelio keliams reikalingi remontai. Reikia keisti pabėgius, balastus, tačiau reikia ir žvalgytis aplinkui, stengtis konkuruoti su kitomis įmonėmis. Esame doroje konkurencinėje kovoje su lenkais, o norėtųsi pasirungti ir su rusais" – pasakoja p. Brazauskas.

2000 m. gamybinę veiklą pradėjusios įmonės, pagrindinis produkcijos vartotojas Lietuvoje yra AB "Lietuvos geležinkeliai", įmonės produkcija eksportuojama ir į Latviją bei Estiją. UAB "Swetrak" gelžbetoniniai pabėgiai gaminami pagal Švedijos firmos "Abetong AB" ilgo stendo technologiją. UAB "Swetrak" - viena iš 36 įmonių pasaulyje, dirbančių pagal šios firmos technologiją, net šešios įmonės, gaminančios pagal švedų technologiją, veikia Australijoje. Ši technologija leidžia kurti ir gerą kokybę. "Įsivaizduokite, net 400 kilometrų geležinkelio Australijoje yra paklota nepriekaištingai tiesiai," – pasakoja p. Brazauskas. Įmonėje "Swetrak" dirba 45 žmonės, o jos apyvarta siekia 20 mln. Lt. "Marijampolėje žmonės ne eiliniai - jei dirba, tai dirba gerai," – džiaugiasi p. Brazauskas.

Sigita Varsackytė
Komunikacijos skyriaus vyresnioji informavimo specialistė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
Tel.: (85) 210 9091
s.varsackyte@lvpa.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.