Darbo partijos frakcijos seniūnas: Mes nežinome, ar Visagino AE projektas ekonomiškai naudingas

2012-07-27

"Referendumas turi būti tada, kai yra žinoma informacija. Suprantam, iš tikrųjų čia yra toks svarstymas, kaip būtų geriau atsižvelgta į žmonių jausmus",- taip Darbo partijos parlamentinės frakcijos seniūnas vertina siūlymą surengti referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvoje.

Politiko manymu, jeigu pasiduoti emocijom, iš tikrųjų atrodo kad referendumas turi vykti dabar, ir kuo greičiau tuo daugiau emocijų bus.

"Jeigu žiūrėti tik į jausmus, iš tikrųjų atrodo kad reiktu dabar, greičiau pasakom - jausmingiau atrodo. Bet jeigu žiūrėti praktiškai, realiai kaip galėtų būti tas suorganizuota ir kad būtų į tą klausimą įsigilintą. Natūralu, kad jis turėtų būti tada, kai yra žinoma elektrinės statybos kaina, savikaina, ir įsijungimo į Europinius tinklus kaina. Trys dalykai į kurios turi būti atsižvelgta, į kurios klausimai turi būti pateikti ir tada žmonės jau sprendžia. Jeigu dabar visuomenės paklausti sutiktumėte turėti ekonomiškai naudinga elektrinę, tai apklausos rezultatai būtų kitokie negu skelbiami dabar. Nes dabar didžioji dalis balsuojančiu prieš atominę elektrinę, daro tai dėl to, kad skaito jog elektrinė bus ekonomiškai nenaudinga. Bet šito mes nežinome, tokių paskaičiavimų iki galo nėra. Tai Darbo partijos frakcija ir palaikė įstatymus, kad jie atsirastų", sakė parlamentaras

Politikas išsakė savo mintis ir dėl klausimo, galimam referendumui, formuluotės.

"Visuomenei klausimą reiktų formuluoti paprastai - ar pritarėte atominės elektrinės projektui? Pačios formuluotės aš dar nesu svarstęs. Kuo paprastesnis klausimas ir kuo jis aiškesnis, be dviprasmybių, tuo yra paprasčiau žmogui atsakyti. Bet jam turi būti pateikta informacija, jei jis nori įsigilinti. Jeigu mes diskusija padarysime tarp tų, kurie mano kad statyti nereikėtų dėl ekologinių priežasčių, tai jų bus žymiai mažiau negu tų kurie mano, kad nereikia statyti dėl ekonominių".

Nuomone buvo išsakyta prieš referendumo paskelbimo.

Nekomercinė partnerystė RBMC atlieka atominės energetikos perspektyvų Baltijos jūros regione tyrimą. Viena iš tyrimo dalių susijusi su Lietuvos politikų, energetikų, ekonomistų ir verslo bendruomenės nuomonių rinkimu ir nagrinėjimu.

Daugiau informacijos apie tyrimą:

Emilius Molovskys +79118192036

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.