Kaimo reikalų komiteto pirmininkas susitiko su Bavarijos žemės parlamento Maisto, žemės ir miškų reikalų komiteto delegacija

2012-07-27

Liepos 27 d. Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis susitiko su Bavarijos žemės parlamento Maisto, žemės ūkio ir miškų reikalų komiteto delegacija, vadovaujama komiteto pirmininko Albertu Fiurakeriu (Albert Füracker).

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas pateikė svečiams informaciją apie Lietuvai aktualiausius derybų dėl bendrosios ES žemės ūkio politikos reformos po 2013 metų aspektus, ypač akcentuodamas tiesioginių išmokų teisingo paskirstymo klausimą. Jis paminėjo, kad Lietuva artimiausiu metu į žemės rinką planuoja grąžinti apleistos žemės plotus, todėl mūsų šalies žemdirbių gaunamos tiesioginės išmokos gali ne tik likti mažiausios tarp ES šalių, bet dar ir sumažėti, kadangi jos yra skaičiuojamos ne nuo viso, o tik nuo dirbamos žemės ploto.

Susitikime buvo diskutuojama apie ekologinių ūkių plėtros, genetiškai modifikuotų kultūrų auginimo ir žalinimo politikos problemas.

A. Fiurakeris pažymėjo, kad visų ES valstybių interesai yra skirtingi, o svarbiausias uždavinys derantis dėl Bendrosios žemės ūkio politikos ateities yra juos suderinti. Taip pat Bavarijos parlamento delegacijos vadovas pasidžiaugė šios žemės ūkininkams sudarytomis labai geromis sąlygomis vystyti žemės ūkio veiklą ir to paties nuoširdžiai palinkėjo visiems Lietuvos žemdirbiams.

Kaimo reikalų komiteto biuro patarėja Gintarė Dešukaitė
tel. (8 5) 239 6316, el. p. gintare.desukaite@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.