"Viltechmeda" į Skandinaviją eksportuos gerai dozuojamą nejautrą

2012-07-16

Aukštųjų technologijų įmonė, gaminanti medicinos prietaisus, UAB "Viltechmeda" ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto administravimo sutartį plėtrai į užsienio rinkas.

Įmonės gaminami švirkštiniai infuziniai siurbliai yra naudojami anestezijoje, neonatologijoje, onkologijoje, chirurgijoje, intensyvioje terapijoje ir kitose medicinos srityse, kur reikalingas tikslus ir ilgalaikis vaistų dozavimas.

Paklaustas, kuo jų gaminami švirkštiniai infuziniai siurbliai skiriasi nuo kitų bendrąją nejautrą sukeliančių priemonių, bendrovės direktorius Mindaugas Liutkauskas atkreipė dėmesį į teigiamą jų poveikį organizmui.

"Naudojant dujas anesteziologui sudėtinga kontroliuoti jų kiekį, leidžiant vaistus į veną organizmas patiria didžiulį šoką, o mūsų gaminama pompa – ypatingas produktas anestezijoje bendrajai nejautrai palaikyti operacijos metu, nes vaistas leidžiamas nedidelėmis dozėmis ir tolygiai. Pacientas po operacijos atsibunda lengvai, nepatiria šalutinio poveikio", – pasakojo M. Liutkauskas.

2010–2011 m. bendrovė pardavė produkcijos už 14 mln. Lt., iš jos eksportas sudarė 91,7 proc. Pagrindinės UAB "Viltechmeda" produkcijos pardavimo rinkos yra Rusija, Korėja, Indija, parduodama ir Kazachstane, Azerbaidžane, Vakarų Europoje, Japonijoje.

Siekdama plėsti rinkos geografiją ir efektyviai panaudoti 84 214 Lt Europos regioninės plėtros fondo paramos bendrovė numačiusi dalyvauti dešimtyje tarptautinių parodų, iš jų pasaulinėse parodose Vokietijoje ir Maskvoje.

Šiemet baigiamu kurti nauju produktu – modifikuotu švirkštinio difuzinio siurblio modeliu "Viltechmeda" tikisi sudominti Skandinavijos ir Vakarų Europos rinkas.

"Ši pompa bus dar modernesnė, nes ja ne tik bus tolygiai dozuojami vaistai bendrajai nejautrai palaikyti, o ir pats žmogaus organizmas individualiai tą vaisto padavimą kontroliuos, todėl atsižvelgiant į žmogaus svorį, amžių, kūno kompoziciją anestetiniai vaistai bus dar tiksliau dozuojami, o tai turės dar silpnesnį šalutinį poveikį smegenims" – džiaugėsi inovacijomis "Viltechmeda" direktorius.

Aistė Skirmantienė
Komunikacijos skyriaus viešųjų ryšių specialistė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
Tel.: (85) 268 7403
a.skirmantiene@lvpa.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.