Su valstybės ir ES parama verslo idėja tampa pelninga veikla

2012-06-27

Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius iš UAB "Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) administruojamo Verslumo skatinimo fondo (VSF) buvo išduotos 93 lengvatinės paskolos už 5,3 mln. Lt. Palyginus su pernai tuo pačiu laikotarpiu, pastebimas aktyvesnis skolinimasis – išduota 31 proc. daugiau paskolų, o jų suma – 23 proc. didesnė nei 2011 m. pirmąjį pusmetį. Lyginant su praėjusių metų antruoju pusmečiu, augimas dar didesnis – 50 proc. daugiau paskolų ir 43 proc. didesnė jų suma. Per visą priemonės laikotarpį kompensuota beveik 278 tūkst. Lt paskolų palūkanų.

"Išaugęs nedarbas vertė ieškoti būdų, kaip sudaryti galimybes ir finansines paskatas naujoms darbo vietoms kurti, verslumui ir savarankiškam užimtumui skatinti. Būtent tam buvo sukurta priemonė ,,Verslumo skatinimas", kurios tikslas – sudaryti palankesnes sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms, fiziniams asmenims pradėti savo verslą", – sakė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kuri yra viena iš VSF steigėjų, kancleris Alvydas Puodžiukas.

Iš VSF teikiamos lengvatinės paskolos iki 86 tūkst. Lt. Vidutinė išduodamos paskolos suma šį pusmetį siekė 60 tūkst. Lt. Dažniausiai tokios paskolos imamos investiciniams projektams, tai sudaro 75 proc. visų paskolų.

"Aktyviausiai iš VSF skolinasi mažmeninės ir didmeninės prekybos, viešojo maitinimo, grožio paslaugų, mašinų trumpalaikės nuomos, laisvalaikio organizavimo ir reklamos įmonės. 35 proc. suteikta jaunimui iki 29 m., 8 proc. – vyresniems nei 50 m. amžiaus gyventojams, 6 proc. – bedarbiams. Šios gyventojų grupės yra prioritetinės skirstant VSF paramą", - sakė Lietuvos centrinės kredito unijos Europos Sąjungos projektų skyriaus vadovė Jūratė Tamošaitytė.

Net neįtartumėte, kiek Vilniuje žinomų ar sparčiai populiarėjančių įdomių verslų, kurie pradėti pasinaudojus INVEGOS teikiama parama verslui. Pavyzdžiui, prancūzišku išskirtinumu dvelkiančios "Notre Vie" vyninės savininkai didžiuojasi neilgu, bet įspūdingų rinktinių vynų sąrašu ir jau susiformavusiu nuolatinių klientų ratu.

"Seniai brandinome idėją sostinėje atidaryti kokybiško vyno krautuvę. Pasinaudojus INVEGA vykdoma priemone "Verslumo skatinimas" gavome progą savo svajones paversti realybe. Dvejiems metams ėmėme 65 tūkst. paskolą su 7,5 proc. palūkanomis, kurias iš dalies kompensuoja INVEGA. Skolintas lėšas investavome į baro ir parduotuvės įrangą, naudojome kaip būtinas apyvartines lėšas. Šiandien galime džiaugtis išskirtinumu – klientams siūlome dar neatrastų, su masiniu vartojimu nesiejamų produktų", - sakė vyninės "Notre vie" direktorius Marius Linikas.

VSF lėšomis finansuojantieji savo verslą kartu su lengvatine paskola gali pasinaudoti ir kitomis INVEGOS paslaugomis – iki 80 proc. paskolos sumos garantija ir 95 proc. paskolos palūkanų kompensavimu. Anot INVEGA l. e. generalinio direktoriaus pareigas Audriaus Zabotkos, palūkanų kompensavimu pasinaudojo beveik visi, ėmusieji paskolas iš VSF. 70 proc. paskolų buvo suteikta su INVEGOS garantija.

Asta Slapšienė
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“
Marketingo projektų vadovė
Tel. +370 5 2107438
El.p. asta.slapsiene@invega.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.