Seimo nario E. Lementausko pranešimas: ar asmuo, nesugebantis skaidriai organizuoti kreditorių komiteto rinkimų, gali skaidriai vykdyti "Snoro" bankroto administravimą?

2012-06-13

Pranešimas VIR

Kyla vis daugiau klausimų, už ką milžinišką atlyginimą gauna banko "Snoras" bankroto administratorius Neilas Kuperis (Neil Cooper), mano parlamentaras Evaldas Lementauskas.

Anot jo, jei pirmasis, ilgai lauktas "Snoro" kreditorių susirinkimas vyko taip, kaip praneša žiniasklaidos priemonės, akivaizdu, kad N. Kuperio tikslas yra ne objektyviai vykdyti banko bankroto administravimo procedūras, bet realizuoti kažkieno iš anksto sudėliotą planą.

"Sprendžiant iš žiniasklaidoje skelbiamos informacijos, iš į kreditorių susirinkimą atėjusių žmonių buvo pasityčiota. Jei į urnas įmesti balsavimo biuleteniai dėl kreditorių komiteto sudarymo net nebuvo skaičiuojami, o kai kas jų ir užpildyti nespėjo, apie kokį skaidrų ir nešališką taip išrinktos komisijos darbą gali eiti kalba? Maža to, buvo ignoruotas smulkiųjų kreditorių prašymas turėti savo atstovą šioje komisijoje. Kyla klausimas, kodėl administratorius taip elgiasi?", – sako E. Lementauskas.

Seimo nario nuomone, jei bankroto administratorius nesugeba sklandžiai ir skaidriai suorganizuoti net kreditorių susirinkimo, vargu ar galima tikėtis, kad jis skaidriai ir kokybiškai vykdys kitus "Snoro" bankroto administravimo darbus.

"N. Kuperio veikla greičiausiai ne man vienam kelia abejonių. Keisčiausia tai, kad niekas jo nekontroliuoja. Į mano oficialų paklausimą, kas turėtų prisiimti atsakomybę dėl banko "Snoras" administratoriaus veiksmų, jį skyrusi Lietuvos banko valdyba atsakė, kad Lietuvos bankas neįgaliotas ir neturi teisės taikyti bankui "Snoras", t.y. ir jo administratoriui, jokių poveikio priemonių. Kas tuomet prisiims atsakomybę ir kam yra atskaitingas milijonus valstybės biudžetui kainuojantis N. Kuperis?", – klausia Seimo narys.

"Snoro" administravimas valstybei jau kainavo apie 106 mln. litų. Tačiau to negana, N. Kuperis, sakantis, kad per artimiausius dvejus metus kreditoriai gali nesitikėti atgauti pinigų laikytų "Snore", pats savo administravimo reikmėms teismo prašo leidimo papildomai naudoti dar 40,8 mln. litų.

Evaldas Lementauskas
Seimo narys
tel. 852396621

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.