Kėdainių raj. iškils 6 mln. Lt vertės žemės ūkio technikos prekybos ir aptarnavimo centras

2012-05-08

Praėjusią savaitę Kėdainių rajone buvo pradėtos švedų koncerno "Väderstad" žemės ūkio technikos prekybos ir aptarnavimo centro statybos. Šalia magistralės "Via Baltica" esančiame sklype objektas turėtų iškilti šių metų pabaigoje. Modernaus agrocentro projektavimo darbus atliko Švedijos kapitalo inžinerijos ir konsultacijų bendrovė "Sweco Lietuva", o statybos darbai patikėti kompanijai "Lakaja". Investicijos į šį projektą siekia apie 6 mln. Lt.

Pasak "Väderstad" generalinio direktoriaus Lietuvoje, Švedijos kapitalo bendrovė Lietuvą laiko viena svarbiausių savo rinkų, todėl būtent čia ir nuspręsta plėsti veiklą bei atidaryti modernų agrocentrą. Ateityje "Vaderstad" planuoja plėsti žemės dirbimo padargų ir sėjamųjų asortimentą bei juos tobulinti.

"Pirmoji "Väderstad" technika į mūsų šalį buvo atgabenta prieš 15 metų, o šiemet, pradėdami agrocentro statybas, simboliškai žymime savo veiklos Lietuvoje dešimtmetį. Siekiame, kad sparčiai vystantis žemės ūkiui, Lietuvos ūkininkai turėtų daugiau galimybių įsigyti žemės įdirbimui ir sėjai reikalingos technikos", – teigė kompanijos "Väderstad" generalinis direktorius Lietuvoje Romas Naudžiūnas.

"Väderstad" prekybos ir aptarnavimo centras iškils 7,4 ha ploto sklype ir užims daugiau kaip 1 tūkst. kv. metrų plotą. Statinį sudarys dviejų aukštų administracinis pastatas, remonto dirbtuvės ir sandėliavimo patalpos, lauke bus eksponuojama žemės ūkio technika.

Pastatą projektavusios bendrovės "Sweco Lietuva" viceprezidentas Valdas Babaliauskas džiaugėsi, kad sujungus dviejų švediško kapitalo bendrovių pajėgas, pavyko pasiekti gerą rezultatą.

"Projektuodami šį agrocentrą, pasitelkėme tiek savo, tiek "Väderstad" inžinierių sukauptą patirtį statant analogiškus objektus. Rezultatas – skandinaviško stiliaus, modernus bei funkcionalus statinys. Kaip ir daugumoje "Sweco" projektuojamų objektų, pritaikėme tvarios inžinerijos koncepciją – šilumos tiekimo sistemai panaudojome žemės energiją ir tokiu būdu sudarėme galimybes mažinti aplinkos taršą", – projektavimo darbus komentavo V. Babaliauskas.

Bendrovė "Sweco Lietuva", parinkusi pastato statybos darbų rangovą, taip pat teiks statinio projekto vykdymo bei techninės priežiūros paslaugas.

Apie kompaniją "Sweco"

"Sweco" – tarptautinė inžinerijos ir konsultacijų įmonių grupė, teikianti aukštos kokybės paslaugas inžinerijos, aplinkosaugos technologijų ir architektūros srityse. 12-oje šalių veikiančiose kompanijos atstovybėse dirba daugiau kaip 7400 darbuotojų, 300 iš jų – Lietuvos įmonėse "Sweco Lietuva", "Sweco hidroprojektas" ir "Energetikos linijos". 2011 m. "Sweco" metinė apyvarta siekė 2,6 milijardus litų. Kompanija yra "NASDAQ OMX Stockholm AB" vertybinių popierių biržos narė.

Robertas Poškus
Komunikacijos ir rinkodaros vadovas
Tiesioginis tel. (8 5) 235 7011
Mob. 8 618 62 669
robertas.poskus@sweco.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.