Seimo nario V. Mazuronio pranešimas: Šiaulių miesto tarybai pateiktas sprendimo projektas dėl Šiaulių oro uosto vardo keitimo

2012-05-04

Pranešimas VIR

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos frakcijos "Tvarka ir teisingumas" vardu frakcijos seniūnas Vidmantas Japertas užregistravo sprendimo projektą dėl Šiaulių oro uosto pavadinimo keitimo, kuris bus svarstomas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdyje gegužės 25 dieną. Seimo nario "tvarkiečio" Valentino Mazuronio iniciatyva, oro uostui siūloma suteikti lakūno Felikso Vaitkaus vardą.

Anot V. Mazuronio, F. Vaitkus yra vienas žymiausių lakūnų mūsų šalies aviacijos istorijoje, jo biografijos faktai liudija jo ištikimybę Lietuvai, o žygdarbiai – verti didelės pagarbos. 1935 metų rugsėjį jis pakartojo Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlanto vandenyną. Todėl būtų garbinga, jei Šiaulių oro uostas būtų vadinamas Šiaulių Felikso Vaitkaus oro uostu.

"Neseniai buvo atliktos Amerikos lietuvių ir Šiaulių krašto gyventojų apklausos dėl mano siūlomo oro uosto pavadinimo keitimo. Ir vieni, ir kiti šiai idėjai pritarė. Džiaugiuosi, kad žmonės suvokia, jog tai būtų svarbus žingsnis reikšmingiems istorijos faktams pagerbti ir įamžinti. Tikiuosi, kad šią iniciatyvą palaikys ir miesto taryba", – teigė Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas V. Mazuronis.

Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas

Valentinas Mazuronis

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.