Energetika ir inovacijos – naujos galimybės Lietuvos ir Kataro ekonominiam bendradarbiavimui

2012-04-30

Pirmadienis, balandžio 30 d. (Doha). Darbo vizitą Katare tęsianti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kataro premjeru ir užsienio reikalų ministru šeichu Hamad bin Jassem bin Jaber bin Muhammad Al-Thani. Susitikime kalbėta apie dvišalio bendradarbiavimo galimybes ekonomikos, energetikos, inovacijų ir aukštųjų technologijų srityse, pristatytas Lietuvoje statomas suskystintų dujų terminalas ir aptartos dujų tiekimo į Lietuvą galimybės.

Prezidentės darbo vizito Katare metu pirmąkart per 20 metų užmegztas ekonominis bendradarbiavimas su šia viena turtingiausių pasaulio šalimi. Anksčiau įvykusiuose susitikimuose išreikštas politinis Kataro vadovų pritarimas deryboms dėl dujų tiekimo į Lietuvą bei pavesta abiejų šalių energetikos ministrams ir specialistams suderinti visus techninius klausimus. Išreiškus abipusį bendradarbiavimo energetikos srityje interesą, pradėtos realios "Klaipėdos naftos" ir didžiausios pasaulyje suskystintų dujų tiekėjos "Qatargas" derybos.

"Lietuva garsėja inovacijomis ir pažanga aukštųjų technologijų srityje. Modernios technologijos, saulės baterijos, lazeriai, biotechnologijos, komunikacijos ir informacinės technologijos, moksliniai tyrimai – visa tai atveria plačias ekonominių ryšių su Kataru galimybes", - teigia šalies vadovė.

Kataro premjeras patikino, kad kuo skubiau bus paruoštos sutartys, kurios atvers duris dviejų šalių ekonominiam bendradarbiavimui, prekybai ir investicijoms.

Kataras, norintis investicijoms skirti 30 milijardų dolerių per metus, gali tapti potencialiu investuotoju Lietuvoje. Aukštosiomis technologijomis grįstą verslą plėtojanti bei kvalifikuotais darbuotojais garsėjanti Lietuva atveria patrauklias investavimo galimybes.

Kataras yra antra pasaulyje valstybė pagal BVP vienam gyventojui. Praėjusiais metais Kataro ekonomika išaugo 19 procentų.

Aušrinė Vyšniūnaitė
Respublikos Prezidento spaudos tarnybos sekretorė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
Tel.: 2664018
spauda@president.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.