Vievio paukštyno akcininkai patvirtino įmonės gelbėjimo planą

2012-04-27

Tačiau įmonę užvaldyti siekianti kreditorių grupė mėgina paralyžiuoti ir paukštyno veiklą, ir skolų gražinimo procesą

Didžiausio paukštyno Lietuvoje AB Vievio paukštynas akcininkai šiandien akcininkų susirinkime pritarė paukštyno gelbėjimo planui. Didesnę nei 54 proc. akcijų dalį valdanti paukštyno savininkų dauguma pavedė bendrovės, kuriai iškelta bankroto byla, administratorių sudaryti taikos sutartis su kreditoriais bei su jais atsiskaityti ir taip atkurti paukštyno mokumą bei nutraukti bankroto bylą. Tačiau Vievio įmonės gali nepavykti išgelbėti dėl paukštyną siekiančių perimti kreditorių veiksmų ir įtariamo teismo šališkumo.

Vievio paukštyno akcininkai susirinkime pritarė, kad atsiskaitymui su kreditoriais paukštynui paskolą suteiktų AB "Kauno grūdai", kreditorius ir didžiausias paukštyno akcininkas. Paskolą Vievio paukštynui planuojama pervesti nedelsiant, kai bus sutvarkyti visi teisiniai klausimai. Tai neturėtų užtrukti ilgiau nei dvi savaites, tuomet galėtų prasidėti atsiskaitymai su patvirtintais kreditoriais.

"Kai aplink laksto šakalai ir bando kąsti į kojas, nelengva eiti savo keliu – bandyti padėti žmonėms išsaugoti savo darbo vietas, išlaikyti gilias tradicijas ir daug potencialo turinčios įmonės veiklą. Tikri kreditoriai turėtų džiaugtis sprendimu atsiskaityti, tačiau jie mėgina užkirsti kelią taikiam susitarimui. Tai tik rodo, kad šiems kreditoriams skolų atgavimas ir kitų kreditorių interesai yra nesvarbūs – jie siekia kitų tikslų. Nepaisant visas sąžiningumo nuostatas paminančių kreditorių grupės veiksmų, savo planų padėti paukštynui atsistoti ant kojų neatsisakysime", – sako Tautvydas Barštys, "Kauno grūdų" valdybos pirmininkas.

Vievio įmonės gelbėjimui priešinasi Vičiūnų įmonių grupė, siekiantis perimti Vievio paukštyno kontrolę, todėl tai gali sutrukdyti įgyvendinti akcininkų siūlomą bendrovės gaivinimo planą. Vičiūnų įmonių grupė šiuo metu negali nudotis savo kaip kreditoriaus teisėmis – jas yra apribojęs teismas, tačiau kitais būdais siekia paralyžiuoti atsigaunančio ir nuo metų pradžios be nuostolių veikiančio paukštyno veiklą.

Pasak teisininkų, bankroto bylą ir kitus kreditorių ieškinius nagrinėjanti Vilniaus apygardos teismo teisėja Rita Kisielienė savo veiksmais kelia abejonių dėl teismo nešališkumo. "Tokius įtarimus sukelia priimami skuboti, nemotyvuoti ir kartu abejotino teisėtumo sprendimai tais klausimais, kurie turi tiesioginės įtakos paukštyno veiklos tęstinumui", – sako Aivaras Raišutis, advokatų kontoros SPES advokatas.

Vievio paukštynas kreditoriams yra skolingas per 53 mln. litų, kurie susikaupė per ankstesnius veiklos metus dėl nepalankios situacijos Europos Sąjungos rinkoje.

"Vievio paukštynas" nepaisant esamo statuso dirba sėkmingai ir per pirmuosius tris šių metų mėnesius iš ūkinės veiklos gavo 13,8 mln. litų pajamų, o jo veiklos ir administravimo išlaidos per tą patį laikotarpį sudarė 12,3 mln. litų.

Paukštyne šiuo metu laikoma maždaug 1 mln. vištų dedeklių. 80 proc. paukščių nuosavybės teise priklauso AB "Kauno grūdai", likusius 20 proc. paukščių "Kauno grūdai" nuomojasi iš "Vievio paukštynas". "Vievio paukštynas" pajamas gauna už vištų nuomą bei parduodamas pašarų gamybos, vištų priežiūros, skerdimo, kiaušinių paruošimo ir kitas reikalingas paslaugas.

Rita Saunorytė Norutienė
Projektų vadovė
UAB "Publicum FComm"
Tel.: 8 5 2690033
Mob.: 8 682 95377
r.norutiene@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.