Bankas BIGBANK Vilniaus apygardos teisme laimėjo prieš UAB "MCB Finance" ("Credit 24") ir prisiteisė žalos atlyginimą

2012-04-27

Balandžio 26 dieną Vilniaus apygardos teismo sprendimas dėl banko BIGBANK vardo naudojimo "Google" paieškos sistemoje buvo nepalankus bendrovei "MCB Finance". Pastaroji bendrovė bankui BIGBANK turės atlyginti patirtą finansinę žalą už neteisėtai naudotą BIGBANK vardą "Google" paieškos sistemoje.

Greitųjų kreditų bendrovė UAB "MCB Finance", kuriai priklauso prekinis ženklas "Credit24", neteisėtai naudojo banko BIGBANK vardą bei prekių ženklą "Goggle" paieskos sistemoje, siekiant patraukti vartotojų dėmesį ir nukreipti juos į savo internetinę svetainę.

Teismo sprendimu iš UAB "MCB Finance" buvo priteistas 25 000 Lt žalos atlyginimas, 880 Lt žyminio mokesčio ir 5 % metinių palūkanų nuo 2010 m. balandžio 20 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos.

"Teismo sprendimu esame visiškai patenkinti. Varžybos konkuruojant dažnai vyksta pasitelkiant pačius netikėčiausius įrankius, tačiau tai nėra kova be taisyklių. Mes vertiname sąžiningą konkurenciją, to paties tikimės ir iš kitų rinkos dalyvių. Džiaugiamės ir tuo, kad formuojama teisinga teismo praktika šiuo aspektu", – teigė BIGBANK vadovas Rolandas Norvilas.

UAB "MCB Finance" savavališkai naudojo bankui BIGBANK priklausantį vardą bei prekių ženklą, t.y. į "Google" paieškos sistemą įvedus raktinius žodžius Big Bank, vartotojams buvo teikiama nuoroda į UAB "MCB Finance" tinklalapį. Be to, BIGBANK pavadinimas buvo pateikiamas kartu su UAB "MCB Finance" prekės ženklu "Credit 24", tokiu būdu UAB "MCB Finance" žymint savo siūlomas greitųjų kreditų paslaugas. Tokia praktika buvo naudojama 2009 05 01-23 ir 2009 09 01-2010 03 29, kol buvo pastebėta banko BIGBANK specialistų bei perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui 2010 m. kovo mėnesį.

---

BIGBANK AS – tai estiško kapitalo bankas, kurio filialai veikia Suomijoje, Švedijoje, Latvijoje, Lietuvoje bei Ispanijoje. Vokietijoje, Austrijoje bei Olandijoje BIGBANK teikia tarpvalstybinę (angl. cross border) paslaugas.

2011 m. BIGBANK priėmė dar 54 darbuotojus. Metų pabaigoje įmonių grupėje 5 šalyse iš viso dirbo 531 darbuotojas. Šiuo metu įsteigta 30 banko skyrių, iš kurių 10 veikia Estijoje, 7 – Latvijoje, 10 – Lietuvoje, 1 – Suomijoje ir 2 Ispanijoje.

Andrius Kasparavičius
+37069817740
andrius@koko.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.