Sočio žiemos olimpiados kompleksus stiklinanti "Glassbel" didina investicijas Klaipėdoje

2012-04-26

"Glassbel Group", pažangiausia architektūrinio ir interjerinio stiklo gamintoja Baltijos ir Skandinavijos regione, siekia užimti lyderio pozicijas Skandinavijos rinkoje ir plečia gamyklos pajėgumus Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (Klaipėdos LEZ).

Didinant gamybos efektyvumą, kompanijos investicijų projekto į pažangiausius architektūrinio stiklo konstrukcijų sprendimus kuriančias technologijas vertė sieks 22,9 mln. litų. Per ateinančius dvejus metus bendrovė papildomai sukurs penkias dešimtis naujų darbo vietų.

"Tai vienas sėkmės pavyzdžių, kuomet kompanija pasinaudodama gera Lietuvos infrastruktūra bei įvertinusi dėkingą šalies geografinę padėtį, uosto teikiamas logistines galimybes efektyviai išnaudoja savo produktų eksporto plėtrai į kaimynines rinkas," - sako "Investuok Lietuvoje" direktorė Milda Dargužaitė.

Anot "Glassbel Baltic" atstovų, beveik visą Klaipėdos LEZ gamykloje pagamintą produkciją eksportuoja į Europos ir NVS šalis. Gamyklos architektūrinis ir interjero stiklas naudojamas 2014 m. Sočio žiemos olimpiados sporto kompleksams stiklinti, taip pat statant ir kitus žinomus pastatus kaip, pavyzdžiui, Londono Hitrou (Heathrow) oro uosto V-tajį terminalą, Londono biurų centrą "Foster and Partners", Liverpulio verslo centrą Šv. Pauliaus aikštėje (St. Paul's Square).

"Auganti šiuolaikinių architektūrinio stiklo sprendimų paklausa Skandinavijoje, daugiausiai Švedijoje ir Norvegijoje, sąlygoja mūsų eksporto apimčių didėjimą. Skandinavijos rinka yra viena svarbiausių, kurioje bendrovė yra numačiusi nuoseklią eksporto plėtrą. Įsikūrę Klaipėdoje esame arti Skandinavijos rinkų, todėl keliame sau ambicingus planus - tapti savo srities lydere regione", - sako Valdas Virbalas, "Glassbel Group" valdybos narys ir komercijos direktorius.

Be Skandinavijos, Vakarų Europos kryptimi "Glassbel" eksportą planuoja plėsti į Austriją, Didžiąją Britaniją ir Vokietiją. Kompanija numato, kad naujame gamyklos plėtros etape bus įdiegtos trys naujiems gamybos procesams reikalingos technologinės linijos - stiklui dažyti, stiklo lakštams pjauti ir izoliaciniams stiklo gaminiams gaminti.

"Glassbel Group" turi gamyklas ir modernias laboratorijas Baltarusijoje ir Klaipėdoje bei biurus Rusijoje ir Ukrainoje. Grupei priklausanti "Glassbel Baltic" pastatyta ir įrengta 2008 metais Klaipėdoje LEZ teritorijoje.

"Glassbel" grupėje dirba 280 žmonių, iš kurių daugelis yra itin aukštos kvalifikacijos specialistai. Įmonė siūlo platų produkcijos asortimentą - nuo architektūrinių izoliacinių stiklo paketų (angl. IGU) ir ypač didelių gabaritų atskirų stiklų gamybos iki konkrečių reikalavimų, tokių kaip šildomas stiklas, apsauga nuo elektromagnetinės spinduliuotės ar atsparumas sprogimui, įgyvendinimo.

Pagal 2012 m. kovo 1 d. "Glassbel Group" su Ūkio ministerija pasirašytą ketinimų protokolą šiam projektui įgyvendinti planuojama skirti iki 2,58 mln. litų ES struktūrinės paramos lėšų pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę "Invest LT+".

Aida Papšė
"Investuok Lietuvoje" rinkodaros projektų vadovė
Tel. (8 5) 264 9073
Mob. 8 68217387
El. p. aida.papse@investlithuania.com
www.investuoklietuvoje.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.