BAB bankas SNORAS administravimo veiklos aktualijos

2012-04-16

Nuo 2011 m. gruodžio 7 d., kai Vilniaus apygardos teismo nutartimi AB bankui SNORAS buvo iškelta bankroto byla, Bankroto administratorius ir jo komanda, sudaryta iš užsienio ir vietinių ekspertų dėjo maksimalias pastangas siekdami nustatyti kaip pasiekti optimalius rezultatus, atitinkančius kreditorių ir kitų suinteresuotų šalių interesus.
"Negalima nuvertinti SNORO situacijos sudėtingumo. Iš pirmo žvilgsnio SNORO byla gali atrodyti kaip įprasta nacionalinė bankroto byla, tačiau, iš tikrųjų, tai yra sudėtingas tarptautinio bankroto atvejis, kuris prasidėjo Lietuvoje. Kreditorių, operacijų ir potencialiai grąžintino turto platus geografinis išsidėstymas daugelyje valstybių patvirtina, jog tai yra tikrai didelio masto tarptautinė bankroto byla", sako bankroto administratorius Neilas Kuperis (Neil Cooper) komentuodamas esamą bankroto administravimo eigą.
Šiai dienai Bankroto administratorius kartu su savo komanda peržiūrėjo ir sutvarkė didžiąją kreditorinių reikalavimų dalį, t.y. 28 000 atskirų kreditorinių reikalavimų, pateiktų apytiksliai 18 500 fizinių ir juridinių asmenų. Tokio didelio kreditorinių reikalavimų kiekio peržiūrą ir tvarkymą atliko 180 žmonių komanda, kurios pagrindą sudarė vidiniai banko darbuotojai (šios komandos sudėtyje buvo tik 4 Bankroto administratoriaus konsultantai).
"Suprasdama šios bankroto bylos mastą, komanda dirbo intensyviai ir profesionaliai. Savaime suprantama, jog kreditoriai iš Lietuvos sudaro ženklų bendrų kreditorių skaičių. Tačiau, nežiūrint į tai, mes identifikavome, jog likusieji banko kreditoriai yra išsidėstę 52 skirtingose pasaulio jurisdikcijose ir kartu jų reikalavimai sudaro apie 41 % visų kreditorinių reikalavimų vertės", -- kreditorinių reikalavimų peržiūros ir tvarkymo procesą komentuoja N. Kuperis.
Užbaigus kreditorinių reikalavimų peržiūros ir administravimo procesą, turės būti priimta nemažai teisinių ir administracinių sprendimų, remiantis kuriais bus šaukiamas pirmasis kreditorinių susirinkimas ir formuojamas kreditorių komitetas. Pagrindiniai klausimai, ties kuriais šiuo metu yra susikoncentravęs Bankroto administratorius ir jo komanda yra turto išieškojimas bei darbas su kreditorių komitetu. Šiuo metu yra rengiamos įvairios rekomendacijos ir pasiūlymai, kuriems bus reikalingas kreditorių  komiteto pritarimas.
"Pirmasis kreditorių susirinkimas yra labai svarbus ir reikšmingas visam bankroto procesui. Aš ir mano komanda dirbsime išvien su pirmajame kreditorių susirinkime išrinktu kreditorių komitetu ir kartu bandysime pasiekti visų kreditorių interesus atitinkančius sprendimus. Norėčiau paminėti, jog nuo pat mano paskyrimo, ekspertai, iš kurių yra sudaryta mano komanda sunkiai dirbo siekdami nustatyti banko turimą turtą, rasti geriausius teisinius sprendimus ir parengti geriausią Banko sudedamųjų dalių pardavimo strategiją, kurią pateiksime kreditorių komitetui", - teigia bankroto administratorius.
2012 m. kovo 22 d. Vilniaus apygardos teismas nutartyje, kuria patvirtino biudžetą, taip pat rekomendavo, jog kreditorių susirinkimas turėtų būti sušauktas iki 2012 m. balandžio 30 d. Remdamasis šiuo pasiūlymu Bankroto administratorius siūlė kreditorių susirinkimą surengti iki minėtos datos.
Kaip bebūtų gaila, nemažai kreditorių apskundė teismo nutartį, kuria buvo patvirtinti kreditoriniai reikalavimai ir tai įtakoja pirmojo kreditorių susirinkimo sušaukimo datą. Deja, bet dėl minėtos priežasties, priešingai nei buvo tikėtasi, nebebus įmanoma sušaukti pirmojo kreditorių susirinkimo iki balandžio pabaigos. Bankroto administratorius tikisi artimiausiu metu pateikti atnaujintos informacijos dėl pirmojo kreditorių susirinkimo datos.
Komentuodamas minėtas aplinkybes N. Kuperis  teigia: "Nepaisant to, jog aš pripažįstu kiekvieno kreditoriaus teisę apskųsti teismo sprendimą, būtų gaila, jeigu dėl  šios priežasties kreditorių susirinkimo data būtų ženkliai nukelta".

Priedas Nr. 1 - 53 jurisdikcijos, iš kurių buvo gauti kreditoriniai reikalavimai:
Armėnija
Austrija
Australija
Aruba
Azerbaidžanas
Bulgarija
Bahamai
Baltarusija
Belizas
Kanada
Šveicarija
Kipras
Čekija
Vokietija
Danija
Dominikos Respublika
Estija
Ispanija
Suomija
Prancūzija
Jungtinė Karalystė
Gibraltaras
Graikija
Honkongas
Vengrija
Airija
Izraelis
Islandija
Italija
Džersis
Sent Kitsas ir Nevis
Kazachstanas
Libanas
Liberija
Lietuva
Liuksemburgas
Latvija
Moldavija
Maršalo salos
Malta
Mauricijus
Norvegija
Naujoji Zelandija
Panama
Lenkija
Serbija
Rusija
Seišeliai
Ukraina
Jungtinės Amerikos Valstijos
Sent Vincentas ir Grenadinai
Mergelių salos (Jungtinė Karalystė)
Mergelių salos (Jungtinės Amerikos Valstijos)

Priedas Nr. 2 - užsienio jurisdikcijos, kuriose vykdoma BAB banko SNORAS veikla:
Belgija
Baltarusija
Kinija
Kipras
Čekija
Estija
Vokietija
Latvija
Liuksemburgas
Nyderlandai
Ukraina
Jungtinė Karalystė

Priedas Nr. 3 - jurisdikcijos, kuriose buvo nustatytas turto ir specialiosios paskirties vienetų (angl. trump. SPV) buvimas:
Austrija
Bahamai
Belizas
Mergelių salos (Jungtinė Karalystė)
Bulgarija
Kipras
Dominika
Estija
Prancūzija
Džersis
Latvija
Liuksemburgas
Nyderlandai
Nyderlandų Antilai
Panama
Rusija
Seišeliai
Šveicarija
Jungtinė Karalystė

Priedas Nr. 4 - BAB banko SNORAS statistiniai duomenys:
Daugiau nei 420 000 indėlininkų;
105 000 klientų turinčių paskolas;
113 000 mažmeninės bankininkystės paskolų;
1 500 banko paskolų įmonėms;
Paskolos, kurių likutinė vertė 4,6 milijardo litų;
10 filialų;
15 padalinių;
230 taupomųjų skyrių;
12 užsienio padalinių.

Bankroto administravimo procesas:
95 % nuomotų seifų turinio sėkmingai sugrąžinta sąvininkams;
Daugiau nei 28 000 gautų ir peržiūrėtų/sutvarkytų kreditorinių reikalavimų;
Daugiau nei 18 500 apdorotų kreditorinių reikalavimų iš 53 skirtingų jurisdikcijų;
41% nedraudiminių indėlių, priklausančių užsienio investuotojams;
1 385 bankroto administravimo proceso pradžioje įdarbinti asmenys;
381 po peržiūros ir darbo jėgos sumažinimo šiuo metu dirbantys asmenys;
Daugiau nei 14 000 peržiūrėtų sutarčių, sudarytų su banko kontrahentais;
96% nutrauktų komercinių sutarčių;
Turto buvimas nustatytas 19 skirtingų užsienio jurisdikciju;
Nekilnojamasis turtas, esantis 7  valstybėse;
109 susigrąžinti ir saugomi arba sugrąžinti nuomotojams banko automobiliai;
53 pranešimai spaudai, klientams ir kreditoriams, pateikti SNORO internetiniame tinklalapyje www.snoras.com nuo Bankroto administratoriaus paskyrimo.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.