"Vilniaus energija" informacinės kampanijos "Mes visi - kaimynai" paslaugas pirko neteisėtai

2012-04-17

"Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė, kad perkančiosios organizacijos statusą turinti bendrovė "Vilniaus energija", įsigydama viešųjų ryšių paslaugas, susijusias su informacine kampanija "Mes visi - kaimynai", ir nevykdydama viešojo pirkimo procedūrų, pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą. Bendrovė turėtų nutraukti sutartį su tiekėjais ir, esant poreikiui, organizuoti viešąjį pirkimą.   

VPT pažymi, kad Viešųjų pirkimų įstatyme nėra išimties, sudarančios galimybę perkančiosioms organizacijoms įsigyti prekes, paslaugas ir darbus, nevykdant įstatyme nustatytų procedūrų, jei pirkimas vykdomas įmonės akcininko pavedimu ar yra šio akcininko finansuojamas. Būtent taip savo  sprendimą neskelbti konkurso, organizuojant informacinę kampaniją "Mes visi -- kaimynai", motyvuoja "Vilniaus energija".                                            

VPT atkreipia dėmesį, kad nepriklausomai nuo to, kokie teisiniai santykiai yra susiklostę tarp bendrovės "Vilniaus energija" ir jos akcininkės - bendrovės "Dalkia Eastern Europe", "Vilniaus energija", kaip perkančioji organizacija, pirkdama prekes, paslaugas ir darbus, turi vadovautis Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimais.  

Daugiau informacijos:
Aušra Pocienė
Viešųjų pirkimų tarnyba
Tel. (5) 219 7012
Mob. 8 679 56305
El.p.Ausra.Pociene@vpt.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.