Teismas suabejojo Vievio paukštyno skolų perėmimo teisėtumu

2012-04-17

Užginčijus 23 mln. litų "Swedbank" skolos pardavimą "Vičiūnų" grupės įmonei, apribojamos visos jos, kaip paukštyno kreditoriaus, teisės

Vilniaus apygardos teismas priėmė nutartį stabdyti didžiausio paukštyno Lietuvoje AB Vievio paukštynas 23 mln. litų skolos pardavimo sandorį bendrovei "Vichiunai Nordic AS", kuri skolą įsigijo iš AB "Swedbank". Pritaikius laikinąsias apsaugos priemones, skolas įsigijusi bendrovė nebegalės dalyvauti kreditorių susirinkimuose, balsuoti ir naudotis visomis kitomis turtinėmis bei neturtinėmis kreditoriaus teisėmis ir tokiu būdu negalės daryti įtakos paukštyno veiklai.

Kol nebus išspręstas šis teisinis procesas, privalomai turi būti stabdomi visi kiti "Vichiunai Nordic AS" inicijuoti teisiniai ginčai dėl Vievio paukštyno, nes bendrovė nebegali naudotis savo kreditorių teisėmis teismui suabejojus kreditorinio reikalavimo įgijimo teisėtumu.

"Esame įsitikinę, kad skolos pardavimas buvo pavėluotas ir neteisėtas, todėl laikinųjų apsaugos priemonių įvedimu prasidėjusį teismo procesą vertiname kaip galimybę atkurti teisingumą. Priimtas pirmasis sprendimas leis netrukdomai tęsti numatytą Vievio įmonės gelbėjimo planą", – sakė Aivaras Raišutis, Vilniaus advokatų kontoros SPES advokatas.

Pasak teisininko, pateiktu ieškiniu teismo prašoma "Vievio paukštyno" skolų įsigijimo sandorį pripažinti negaliojančiu ir pritaikyti restituciją, pagal kurią "Swedbankas" turėtų grąžinti "Vichiunai Nordic AS" visą už "Vievio paukštyno" skolos pardavimą gautą sumą – 26 mln. litų.

Teismo taip pat prašoma pripažinti, kad teisės į "Vievio paukštyno" skolos perėmimą regreso tvarka pagal įstatymus perėjo kitam "Vievio paukštyno" kreditoriui ir akcininkui – AB "Kauno grūdai", kuris dar kovo 2 d. padengė paukštyno skolą "Swedbankui". Tai įvyko anksčiau nei kovo 14 d. sudarytas ir užginčytas sandoris su "Vichiunai Nordic AS".

"Vievio paukštynas", kuriam šiuo metu iškelta banktoro byla, nepaisant esamo statuso dirba sėkmingai ir per pirmuosius tris šių metų mėnesius iš ūkinės veiklos gavo 13,8 mln. litų pajamų, o jo veiklos ir administravimo išlaidos per tą patį laikotarpį sudarė 12,3 mln. litų.

Paukštyne šiuo metu laikoma maždaug 1 mln. vištų dedeklių. 80 proc. paukščių nuosavybės teise priklauso AB "Kauno grūdai", likusius 20 proc. paukščių "Kauno grūdai" nuomojasi iš "Vievio paukštynas". "Vievio paukštynas" pajamas gauna už vištų nuomą bei parduodamas pašarų gamybos, vištų priežiūros, skerdimo, kiaušinių paruošimo ir kitas reikalingas paslaugas.

"Kauno grūdai" ir kiti "Vievio paukštyno" akcininkai, valdantys 54 proc. bendrovės akcijų, susitarė apsaugoti įmonę nuo sužlugdymo, padėti jai atsiskaityti su kreditoriais ir toliau plėtoti paukštyno veiklą. Netrukus prasidės derybos su kreditoriais siekiant taikiai susitarti dėl skolų grąžinimo.

Vilniaus apygardos teismo taikyti laikinieji draudimai netrukdys užbaigti paukštyno bankroto bylą atsiskaitant su visais kreditoriais. Kol teismas priims galutinį sprendimą, kam priklauso parduota skola, skolų padengimui skirta suma galės būti saugoma pasirinkto notaro ar paties teismo depozitinėje sąskaitoje.

Rita Saunorytė Norutienė
Projektų vadovė
UAB "Publicum FComm"
Tel.: 8 5 2690033
Mob.: 8 682 95377
r.norutiene@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.