Teismas kvies aiškintis A. Butkevičių ir TV3 dėl paskleisto šmeižto

2012-04-04

Teismas pripažino, kad G. Degučio ieškinys dėl A. Butkevičiaus ir TV3 paskleisto melo - pagrįstas

Vilniaus apylinkės I-asis teismas pripažino, kad verslininko Gedimino Degučio pateiktas ieškinys, kuriame prašoma nuteisti viešai melą skleidusius socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių ir TV3, pagrįstas. Teismas imsis nagrinėti bylą ir kvies melą skleidusį politiką ir žiniasklaidos kanalą pasiaiškinti.
"Galiu patvirtinti, jog šį pirmadienį, t.y. balandžio 2d., teismas patvirtino, kad ieškinys yra pagrįstas. Tai dar viena maža, bet svarbi pergalė įrodanti, kad p. A. Butkevičius ir TV3 viešai skleidė melą, - sakė G. Degutis. - Ir toliau ginsiu savo garbę bei pažeistą įmonės dalykinę reputaciją įstatymų numatyta tvarka. Teismui pateikėme visus dokumentus, patvirtinančius, kad politikas tikslingai skleidė šmeižtą. Manau, tik teisinėmis priemonėmis, demokratinėje valstybėje eiliniai piliečiai gali apsiginti nuo įtakingų politikų melo ir interpretacijų.".
Verslininko ir politiko konfliktas kilo, kai A. Butkevičius per TV3 žinias paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, neva tai G. Degučio vadovaujama įmonė "Novotersa" po "Snoro" bankroto bylos iškėlimo turėtu indėliu, didesniu kaip 600 tūkst. litų, padengė paskolą. Verslininkas ir viešai, ir teismui pateikė dokumentus, liudijančius, kad  iš įmonės atsiskaitomosios sąskaitos "Snore" iki šiol nėra pajudėjęs nė vienas centas. "Snoro" bankroto administratorius bei Lietuvos banko atstovai taip pat paliudijo, kad jokių neleistinų operacijų po bankroto bylos iškėlimo nebuvo atlikta.
Teismui kovo pabaigoje pateiktame ieškinyje verslininkas prašo pripažinti, kad A. Butkevičiaus paskleista informacija neatitinka tikrovės. Taip pat prašoma įpareigoti A. Butkevičių ir bendrovę "Tele-3" paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją viešai "TV3 žinių" laidos metu analogišku metu. Iš politiko prašoma priteisti 40 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimui. Ši suma, kaip anksčiau yra patikinęs G.Degutis bus skirta labdarai, t.y. vaikų namams.

Gediminas Degutis
e-paštas: info1@mindaugo44.lt
tel.: 370-685-55505

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.