Vilniaus meras A. Zuokas sveikina Energetikos ministrą parengus įstatymo projektą biokuro biržos įkūrimui

2012-04-06

Prieš metus Sostinės meras Artūras Zuokas pateikė siūlymą Vyriausybei ir Seimui centralizuotai pirkti visos Lietuvos šilumai naudojamą kurą - dujas, mazutą ir biokurą arba įkurti atsinaujinančių energetikos šaltinių, ypač biokuro, biržą, kurioje kurą šilumos tiekėjai pirktų iš biokuro tiekėjų.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas pateikė Seimui Energijos išteklių rinkos įstatymo projektą, kuriuo siekiama įtvirtinti, kad energijos ištekliais, taip pat ir atsinaujinančiais ištekliai, privalomai būtų prekiaujama per biržą.

トSveikinu Energetikos ministrą, kuris paruošė ir pateikė Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuris atveria galimybes biokuro biržai Lietuvoje. Biržos įsteigimas padidintų atsinaujinančio kuro tiekėjų konkurenciją, garantuotų skaidrumą, dėl ko galėtų mažėti kuro kaina. Tikiuosi, kad Seimas šį svarbų įstatymą svarstys greitai", - sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Meras taip pat siūlo Vyriausybei priimti įpareigojantį sprendimą šalies miškus tvarkančioms ir prižiūrinčioms valstybės valdomoms miškų urėdijoms, kuriame būtų nustatytas privalomas kiekis biokuro, kurį jos turėtų paruošti ir pateikti į biržą.

Toks įpareigojimas leistų geriausiai panaudoti vietinį biokurą, garantuotų didesnę konkurenciją bei apsaugotų nuo biokuro kainų kilimo.

Anton Nikitin
Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistas
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius
Tel. 211 27 37
vrt@vilnius.lt, www.vilnius.lt
http://www.facebook.com/vilnius.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.