2011 m. AS "UniCredit Bank" Lietuvos skyrius grupei atnešė 4,7 mln. lt pelną

2012-04-02

Didžiausiai Centrinės ir Rytų regiono "UniCredit" bankų grupei priklausantis Lietuvos skyrius 2011-ais finansiniais metais uždirbo 4,7 mln. litų grynojo pelno. Banko veiklos pelnas prieš mokesčius ir atidėjinius paskoloms sudarė 14,1 mln. litų.

Ištisus metus indelių banke buvo laikoma apie 500 mln. litų, o metų pabaigai indėlių suma sudarė 338 mln. litų, iš jų per metus ženkliai išaugo valstybės ir savivaldybės įmonių indėlių sumą – nuo 3,82 mln. litų 2010 metais iki 30,864 mln. litų 2011 metais. Nuosaikus augimas pastebimas ir tarp verslo įmonių indėlių – nuo 269,33 mln. litų 2010 m. iki 287,51 mln. litų 2011 metais.

Paskolų portfelis, svyravęs visus metus, 2011 metų gruodžio pabaigai sumažėjo 5,4%, nuo 967 mln. litų, 2010 metų gruodžio mėn., iki 915,2 mln. Lt.

AS "UniCredit Bank" Lietuvos skyriaus generalinio direktoriaus Gintaro Maželio teigimu, banko pelningą veiklą lėmė nuoseklus ir individualus darbas su kiekvienu klientu, ką įrodo 23 proc. per metus išaugęs verslo klientų skaičius. "Iš esmės pinigai yra prekė, kurią "UniCredit Bank" stengiasi parduoti kuo pelningiau. Per 2011 metus ypatingą dėmesį skyrėme esamų klientų aptarnavimo kokybei, todėl sulauktas įspūdingas daugiau nei 35 proc. vietinių transakcijų augimas, o tai reiškia, kad kai kuriems klientams esame vienintelis bankas. Lietuvoje bankas dirba tik su verslo klientais, todėl norime būti banku su kuriuo lengva dirbti" – teigia Gintaras Maželis.

Atsižvelgiant į klientų pageidavimus ir poreikius, startavo kelios naujos paslaugos, tokios kaip kreditinės kortelės vietine valiuta, mobili bankininkystė, SEPA pavedimai, tiesioginis debetas ir "European Gate" mokėjimų sistema. Tarptautinis finansų žurnalas "Global Finance" apžvelgdamas pasaulinius internetinės bankininkystės sprendimus, "UniCredit Bankui" Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje skyrė "Geriausio banko Verslui" apdovanojimą.

Praeitais metais "UniCredit" grupė buvo įtraukta į Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausio lygio susitikimo metu sudarytą 29 pasaulio finansų sistemai svarbiausių bankų sąrašą. Taip pat sėkmingai buvo užbaigtas 2011 metų spalio mėnesį pradėtas 7,5 milijardo euro kapitalo pritraukimas. Pasiektas banko kapitalo pakankamumo rodiklis jau dabar gerokai viršija šiuo metu priežiūros įstaigų numatytus reikalavimus.

Apie "UniCredit"

"UniCredit" yra viena didžiausių Europos bankų grupių, veikianti 22 Europos šalyse ir apimanti apie 50 pasaulinių rinkų. Daugiau nei dešimtyje tūkstančių "UniCredit" skyrių dirba vidutiniškai 160.000 darbuotojų (2011 m. gruodžio 31 d. duomenimis).

Centrinės ir Rytų Europos regionuose "UniCredit" yra didžiausias bankininkystės tinklas, valdantis daugiau nei 3,900 skyrių ir padalinių. Centrinė Banko būstinė Baltijos šalyse įsikūrusi Rygoje (Latvijoje), padaliniai – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje (Lietuvoje) ir Taline (Estijoje).

"UniCredit" grupės bankai veikia šiose šalyse: Austrija, Azerbaidžanas, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Vokietija, Vengrija, Italija, Latvija, Lietuva, Kazachstanas, Kirgizija, Lenkija, Rumunija, Rusija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Turkija ir Ukraina.

Diana Vaikėnė
Marketingo specialistė
AS UniCredit Bank Lietuvos skyrius
Tel.: +37052745300
diana.vaikene@unicreditgroup.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.