"COWI" savo grupės įmones aptarnaus iš Vilniaus IT techninės priežiūros centro

2012-04-02

Danijos inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovė "COWI A/S" steigia IT operacijų ir paslaugų centrą Lietuvoje, siekdama centralizuoti ir optimizuoti penkiuose pasaulio žemynuose vykdomą veiklą.

Toks IT techninės priežiūros centras steigiamas Vilniuje. Per ateinančius dvejus metus danų kapitalo bendrovė planuoja investuoti 5,3 mln. litų ir įdarbinti dvi dešimtis darbuotojų.

Kompanija pažymi, kad nepaisant sudėtingų 2011 m. metų, ji investuoja į ateitį ir tikisi geresnių veiklos rezultatų sulaukti jau šiemet.

Pastarieji metai parodė, kad ekonominio atvėsimo metu užsienio korporacijos noriai ateina į Lietuvą čia perkeldamos savo IT, apskaitos ir klientų aptarnavimo padalinius.

Smukusios paklausos sąlygomis tai vyksta dėl išaugusio poreikio taupyti, dėl tikslo teikti tokias pat kokybiškas paslaugas už mažesnę kainą tarkim ne iš Kopenhagos ar Londono, o Vilniaus, Kauno, kitų Lietuvos miestų.

"Ši investicija papildo tokių užsienio kompanijų sąrašą kaip "Swedbank", "SEB", "Nielsen Nielsen", ir kitų bendrovių, kurios užsitikrinusios stiprias pozicijas Lietuvoje, priima sprendimą centralizuotas funkcijas atliekančius kompanijos padalinius perkelti į mūsų šalį," - apie investuotojų demonstruojamą pasitikėjimą šalies investicine aplinka kalba "Investuok Lietuvoje" generalinė direktorė Milda Dargužaitė.

Lietuvos vyriausybė yra užsibrėžusi ambicingą tikslą, kad šalis iki 2015 m. taptų Šiaurės Rytų Europos verslo paslaugų centru, o iki 2020 m. – regiono inovacijų lydere.

"Turėdami jau sukurtą infrastruktūrą ir "COWI Lietuva" administraciją Lietuvoje, priimant sprendimą steigti centrą, užtrukome tik pusmetį. Apsispręsti taip pat paskatino geras įdirbis su "Investuok Lietuvoje", pažįstama investicinė aplinka, tinkamų aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūla, gera infrastruktūra. Lyginant su kitomis šalimis kaip Indija, Brazilija, Filipinai Lietuva yra ne tik geografiškai arti Skandinavijos šalių, bet ir kultūriniai skirtumai nežymūs," - sakė Betina Carlsen, COWI Grupės IT Servicedesk departamento vadovė.

Lietuvoje veikianti UAB "COWI Lietuva" yra antrinė Danijos inžinerinių konsultacijų kompanijos "COWI A/S" įmonė. Mūsų šalyje įmonė rodo gerus veiklos rezultatus ir pozicionuoja kaip viena iš didžiausių, plačiausią paslaugų spektrą siūlančių inžinerinių konsultacijų ir projektavimo bendrovių.

Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) tendencijų analizė rodo, kad šiais metais kas penktas TUI projektas mūsų regione planuojamas IT, finansinių paslaugų, verslo paslaugų, atsinaujinančios energetikos, automobilių pramonės šakų ir kitose srityje.

2011 m. gruodžio 31 d. duomenimis, sukauptos TUI Lietuvoje sudarė 37,2 mlrd. litų. (10,8 mlrd. eurų) arba 4,9 proc. daugiau nei 2010 m. skelbia Lietuvos bankas.

Vienam šalies gyventojui vidutiniškai teko 11 615 litų (3 364 eurai) TUI. TUI srautas į Lietuvą 2011 m. sudarė 3,02 mlrd. litų arba 2,8 % BVP.

"COWI A/S" yra tarptautinė bendrovių grupė, kuri vykdo projektus, teikia konsultacijas visose inžinerijos ir su ja susijusiose srityse. Danijoje įkurta bendrovė dabar turi savo atstovybes ir antrines įmones daugelyje pasaulio šalių: Danijoje, Švedijoje, Jungtinėse Valstijose, Kanadoje, Vokietijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Bahreine, Dubajuje, Omane ir Katare, Kinijoje, Tanzanijoje ir Ugandoje, Filipinuose, Indijoje. Visame pasaulyje dirba apie 6000 COWI darbuotojų.

Aida Papšė
Rinkodaros projektų vadovė
"Investuok Lietuvoje"
Tel.: 2627438
info@investlithuania.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.