AB LESTO pripažinta viena patraukliausių Lietuvos darbdavių

2012-03-30

AB LESTO pripažinta viena patraukliausių Lietuvos darbdavių
Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius - AB LESTO - laikomas vienu patraukliausių šalies darbdavių, parodė darbuotojų paieškos tinklo "CV Market" tyrimas, vykdytas šių metų sausio-kovo mėn. Energetikos sektoriuje veikianti bendrovė yra ketvirtoji patraukliausių darbdavių dešimtuke tarp gerai žinomų verslo bendrovių - bankų, telekomunikacijos, prekybos, transporto ir kituose sektoriuose veikiančiose įmonių. Geidžiamiausiu darbdaviu LESTO vertinama Šiaulių ir Panevėžio rajonuose.

Tyrimo metu 4 320 respondentų klausta, kokiose trijose įmonėse jie labiausiai norėtų dirbti, kur nenorėtų ir kokios to priežastys. Vardindami patraukliausias įmones, kaip dažniausius argumentus žmonės įvardijo kvalifikaciją atitinkantį atlyginimą, saugumą, karjeros galimybes bei požiūrį į darbuotojus - vertinimą, rūpinimąsi jais. Iš viso "CV Market" apklausos metu paminėta per 2 700 įmonių. Tyrimo metu atsižvelgta į įmonių reputaciją.

"Kiek daugiau nei prieš metus kurdami LESTO visas jėgas skyrėme tam, kad žmonės, kurie čia ateina ir lieka dirbti, galėtų realizuoti savo siekius, sulauktų tinkamo įvertinimo ir aktyviai įsitrauktų į organizacijos kultūros kūrimo procesą. Tuomet išsikėlėme tikslą ilgainiui patekti į geidžiamiausių darbdavių penketuką, tačiau nesitikėjome, kad tokio įvertinimo sulauksime jau šiemet. Būti tarp geriausių šalies darbdavių - mums reiškia patvirtinimą, kad einame teisingu keliu - kad  kuriama bendrovės kultūra, vykdomos organizacijos vystymo ir darbuotojų motyvacijos programos, įdiegta atlygio politika, kuriamos informacijos valdymo sistemos, komunikacijos kanalai ir daugelis kitų priemonių yra pozityviai vertinamos ir įmonės darbuotojų, ir visuomenės", - teigia Renata Vainilaitienė, LESTO Personalo ir komunikacijos tarnybos direktorė.

LESTO bendrovėje dirba daugiau nei 2600 darbuotojų. Bendrovėje įdiegta atlygio politika leido atsidurti greta kitų pažangiausių šalies bendrovių, atlyginančių darbuotojams už atliktą darbą pagal pasiektus rezultatus, kuriamą vertę organizacijai ir komandai. Kuriant atlygio sistemą LESTO buvo panaudota pasaulyje ir Lietuvoje pripažinta metodika, kuri užtikrina objektyvų pareigybių vertinimą pagal reikalingą išsilavinimą, problemų sudėtingumą ir tenkantį atsakomybės lygį. LESTO darbuotojams taikomos ir papildomos garantijos, kurios numatytos Kolektyvinėje sutartyje: pašalpos nelaimingų atsitikimų, ligos, artimųjų mirties atvejais, parama gimus vaikui, papildomos mokamų atostogų dienos gimus vaikui, sudarius santuoką, mirus artimajam bei kitais atvejais.

Darbuotojams lavinti LESTO organizuoja įvairių tipų mokymus. Privalomųjų mokymų metu keliama profesinė kvalifikacija ir išduodami specialiuosius darbus atlikti leidžiantys pažymėjimai. Bendrieji kompetencijų ugdymui skirti mokymai organizuojami ir formuojant grupes įmonės viduje, ir siunčiant pavienius darbuotojus į išorinių tiekėjų organizuojamus. Taip pat organizuojami vidiniai mokymai, kuriuos veda bendrovės darbuotojai, tam tikrų sričių profesionalai.

Šiuo metu bendrovėje veikia "Ambasadorių" programa, skirta vidinei komunikacijai. Vystomos "Karjeros planavimo ir valdymo", "Darbuotojų rotacijos", "Lyderystės ugdymo", "Talentų ugdymo" programos. Kasmet vykdomi darbuotojų  nuomonės tyrimai.

"Dėkoju visiems, kurie įvertino mūsų siekius būti pavyzdine įmone, turinčia visuomenės pasitikėjimą. Mes didžiuojamės dirbdami energetikais ir tarnaudami visuomenei, dirbame komandoje ir prisiimame atsakomybę, nuolat tobulėjame ir patys inicijuojame pokyčius. Gerbiame kiekvieną žmogų ir aplinką, kurioje gyvename, skleidžiame gerą nuotaiką ir dažniau žiūrime į priekį, o ne atgal", - teigia Arvydas Tarasevičius, LESTO generalinis direktorius.

LESTO aktyviai bendradarbiauja su mokymo įstaigomis ir sudaro sąlygas universitetų bei kolegijų studentams pritaikyti teorines žinias bei pasisemti praktinių įgūdžių iš bendrovės darbuotojų. Per 2011 metus LESTO praktiką atliko 147 studentai, šiuo metu bendrovėje praktiką atlieka daugiau nei 40 praktikantų. Bendrovė vykdo motyvuotų bei entuziastingų studentų  paiešką ir atranką, suteikia galimybę praktiką LESTO atlikti savanoriškai.


Patraukliausių darbdavių dešimtukas:
1. SEB bankas
2. "Swedbank"
3. "Achema"
4. LESTO
5. "Omnitel"
6. "Teo"
7. "Bitė Lietuva"
8. "Orlen Lietuva"
9. "Lietuvos geležinkeliai"
10. "Švyturys-Utenos alus"

Pranešimą paruošė:
Ernestas Naprys
AB LESTO atstovas ryšiams su visuomene
Tel. 8 5 251 4516
Mob. 8 696 76469
ernestas.naprys@lesto.lt
www.lesto.lt

AB LESTO - Lietuvos skirstomųjų tinklų operatorius. Bendrovė įkurta sujungus ir reorganizavus skirstomųjų tinklų bendroves - akcinę bendrovę Rytų skirstomieji tinklai (RST) ir akcinę bendrovę "VST" (VST). 2010 m. gruodžio 30 d. LESTO buvo suteiktos licencijos nuo 2011 m. sausio 1 d. vykdyti elektros energijos skirstymo bei visuomeninio elektros energijos tiekėjo veiklą. Šiuo metu LESTO aptarnauja daugiau kaip 1,5 mln. elektros vartotojų visoje šalies teritorijoje.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.