Kroviniai iš Vakarų Europos į Rytus - naujuoju traukiniu "Šeštokai Express"

2012-03-21

Kroviniai naujuoju konteineriniu traukiniu "Šeštokai Express" bus gabenami iš Vakarų Europos į Smolenską (Rusija), o iš ten - ir į kitas Artimųjų Rytų valstybes. Tai šiandien, kovo 21 d., savo parašais patvirtino AB "Lietuvos geležinkeliai" Krovinių vežimo direkcijos direktorius Stasys Gudvalis ir tarptautinės logistikos kompanijos "Hupac Intermodal SA" antrinės įmonės "Intermodal Express", įsikūrusios Rusijoje, generalinis direktorius Andrejus Munkinas (Andrey Munkin).

"Šio projekto tikslas - surinkti krovinius iš Europos Sąjungos į Varšuvą, o tuomet, panaudojant unikalią Šeštokų stotį, modernią Kenos stotį, kitą AB "Lietuvos geležinkeliai" infrastruktūrą, riedmenų parką bei dvišalius Lietuvos ir Baltarusijos susitarimus, pristatyti krovinius iki Smolensko stoties Rusijoje", - aiškino AB "Lietuvos geležinkeliai" Krovinių vežimo direkcijos direktorius Stasys Gudvalis. Pasak jo, iš Smolensko stoties konteineriai toliau galės būti pristatomi įvairiomis kryptimis Rusijoje, gabenami į Kazachstaną ar kitas Artimųjų Rytų valstybes.

"Tai naujas ir geras koridorius, - tvirtino "Intermodal Express" generalinis direktorius Andrejus Munkinas. - O bendradarbiavimas su tokiu solidžiu ir patikimu partneriu kaip AB "Lietuvos geležinkeliai" leis sudaryti palankesnes sąlygas konteinerius transportuoti geležinkeliais".

Pirmasis traukinio "Šeštokai Express" sąstatas pajudės jau šį sekmadienį, kovo 25 d. Juo į Rusijos ir Kazachstano gamyklas bus gabenami specialūs konteineriai, skirti vežti skystus krovinius. "Šeštokai Express" operatore Vakarų ir Rytų Europoje bus tarptautinė logistikos kompanija "Hupac Intermodal SA", nuo Šeštokų - jos antrinė įmonė Maskvoje "Intermodal Express". Planuojama, kad ateityje šis traukinys iš Šeštokų Rusijos kryptimi važiuos kartą per savaitę.

Šeštokų geležinkelio stotis - unikali. Tai dviejų skirtingo pločio vėžių sankirtos vieta, su puikia infrastruktūra intermodalinių vežimų organizavimui. Joje įrengti trys konteineriniai kranai bei kita reikiama įranga leidžia per parą perkrauti iki 200 sąlyginių konteinerių (TEU), o per metus daugiau kaip 70 tūkst. TEU.


"HUPAC GROUP" - tarptautinė logistikos, transporto ir geležinkelių kompanija, įkurta 1967 m., šiuo metu eksploatuojanti 5529 geležinkelio vagonus, organizuojanti net 108 reguliarius (angl. -Shuttle Net) traukinius per dieną, riedmenų parke turinti 13 lokomotyvų. Jos metinė apyvarta 2009 metais siekė 319 mln. eurų. "Hupac Intermodal SA" yra HUPAC GROUP antrinė bendrovė.

"Intermodal Express" yra antrinė "Hupac Intermodal SA" antrinė įmonė Maskvoje. Pagrindinis jos veiklos tikslas - palaikyti bei plėtoti "Hupac Intermodal" transporto paslaugas 1520 mm vėžės pločio geležinkelių erdvėje. Vienas iš tikslų yra ir konteinerinio traukinio, kuris kursuotų per Šeštokų geležinkelio stotį, projektas.

Bendrojo skyriaus informacija
8 5 269 30 29

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.