"Baltik vairas" sudarė vekselių diskontavimo sandorį

2012-03-16

Dviračių gamintojas "Baltik vairas" ir "UniCredit Bank" Lietuvos skyrius sudarė vekselių diskontavimo sandorį. Lietuvoje toks sandoris sudaromas nedažnai, teigia banko atstovai. Pagal šį sandorį diskontuojami "Baltik vairo" partnerių Vokietijoje (nesusijusių įmonių) išrašyti vekseliai.

"UniCredit Bank" Lietuvos skyriaus generalinio direktoriaus Gintaro Maželio teigimu, tokio tipo sandoriai yra ypač naudingi verslui, nukreiptam į užsienio rinkas. "Vekselių diskontavimo sandorį su banku pasirašiusi įmonė, atsiskaitymo riziką perleidžia bankui, nereikia sukti galvos, kaip atsiimti pinigus iš verslo partnerio užsienyje. Be to, atgautas apyvartines lėšas galima greičiau investuoti į verslo plėtrą", - apie pagrindinius vekselių diskontavimo sandorio privalumus pasakoja G. Maželis.

Apie vekselių diskontavimą

Komercinių vekselių diskontavimas - tai viena priemonių trumpalaikiam sandorio finansavimui banke gauti. Privalumai pirkėjui - atidėtas mokėjimas (gali įsigyti prekę, ją parduoti ir tik po to atsiskaityti su pardavėju); pardavėjui - už pateiktas prekes ir paslaugas pinigus gauna iš karto, nelaukiant kol apmokės pirkėjas.

Vekselis kaip mokėjmo priemonė buvo populiari Lietuvoje iki sovietų okupacijos, tačiau sovietmečiu vekseliai buvo naudojami tik tarptautiniams atsiskaitymams. Kaip finansavimo priemonė vekselis padeda spręsti įmonės trumpalaikio mokumo ir apyvartinių lėšų trūkumo problemas.

Nemaža reikšmė tenka pasitikėjimo vekselio mokėtoju klausimui. Tad vekselių diskontavimo paslaugą siūlome patikimoms gerai žinomoms tarptautinėms kompanijoms, kurių pačių ir jų partnerių rizika yra priimtina mūsų bankui.

Paprastai diskontuojame paprastuosius ir akceptuotus įsakomuosius vekselius, kurie sudaryti pagal Lietuvos Respublikos Įsakomųjų ir paprastųjų vekselių įstatymą. Vekseliai gali būti laiduoti bankui priimtinų finansų institucijų ar kitų ūkio subjektų.

Apie "UniCredit"

"UniCredit" – viena didžiausių Europos bankų grupių, veikianti 22 Europos šalyse ir apimanti apie 50 pasaulinių rinkų. Daugiau nei dešimtyje tūkstančių "UniCredit" banko skyrių dirba 160 tūkstančių darbuotojų.

Centrinės ir Rytų Europos regionuose "UniCredit" yra didžiausias bankininkystės tinklas, valdantis daugiau nei 3,900 skyrių ir padalinių. Centrinė Banko būstinė Baltijos šalyse įsikūrusi Rygoje (Latvijoje), padaliniai – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje (Lietuvoje) ir Taline (Estijoje).

"UniCredit Group" veikia šiose šalyse: Austrija, Azerbaidžanas, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Kroatija, Čekija, Estija, Vokietija, Vengrija, Italija, Latvija, Lietuva, Kazachstanas, Kirgizija, Lenkija, Rumunija, Rusija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Turkija ir Ukraina.

Egidijus Jurgelionis
UAB "Komunikaciniai projektai"
Tel.: 85 277 55 03

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.