"Snoro" bankroto administravimas: pinigų įsisavinimas ar rezultato siekimas?

2012-03-13

Vakar "Snoro" bankroto administratorius Neilas Cooperis kreipėsi į teismą, prašydamas skirti naujas lėšas administravimo išlaidoms padengti. Iki kovo 7 dienos administratoriui buvo patvirtintas beveik 61 milijoną litų siekiantis biudžetas, tačiau nei visuomenė, nei banko kreditoriai iki šiol neturi jokios informacijos apie milžiniškų lėšų panaudojimo apimtis ir pasiektą rezultatą. Kreditorių akimis žiūrint, tokia situacija primena profesionalų lėšų įsisavinimą, o ne profesionalų bankroto administravimą.

"Bankroto administravimas kainuoja, tačiau "Snorą" gaubianti paslapties skraistė verčia manyti, kad šio banko bankroto administravimas kainuoja pernelyg brangiai. Ar N.Cooperis jau panaudojo visus 61 milijoną litų ir prašo dar? Jei taip, tai tiek mes, tiek plačioji visuomenė labai norėtų išgirsti, kaip tos lėšos buvo išleistos ir kokių rezultatų pasiekta. O gal administratoriaus komanda dirba taupiai ir labai efektyviai? Mes šito nežinome, nes N.Cooperis nemato reikalo niekam atsiskaityti už savo veiklą", - svarstė "Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas Danas Arlauskas.

Asociacija kreipėsi į N.Cooperį ragindama viešai paskelbti informaciją apie banko valdymą, jame dirbančius specialistus ir administravimui skirto biudžeto panaudojimą.

"Mes taip pat siūlome steigti darbo grupę, kurioje dirbtų administratoriaus ir kreditorių atstovai. Grupė galėtų profesionaliai nagrinėti banko valdymo ir turto pardavimo scenarijus, tokiu būdu prisiimdama dalį administratoriaus atsakomybės naštos, kuri, atrodo, banke dirbančiai komandai jau darosi per sunki", - pažymėjo D.Arlauskas.

Kreditoriams svarbūs sprendimai turėtų būti priimami banko kreditorių susirinkime, tačiau apie jo galimą datą kol kas informacijos nėra.

Apie "Snoro" indėlininkų ir kreditorių asociaciją

Asociacija vienija visus nukentėjusius "Snoro" banko klientus ir kviečia vienyti jėgas sprendžiant klausimus, susijusius su banko restruktūrizavimu. Asociacijos steigėjais tapo Gražvydas Bajoras, Šarūnas Birutis, Pranas Griškevičius, Simona Heinsohn ir Danukas Arlauskas.

2011 m. lapkričio 21 dieną oficialiai įregistruota asociacija jau vienija kelias dešimtis nukentėjusiųjų Lietuvos įmonių ir daugiau nei 2500 privačių asmenų.

"Snoro" klientams, norintiems stoti į asociaciją, teikti ir gauti informaciją, įsteigta karštoji telefono linija: 8 (5) 213 5264. Taip pat galima kreiptis el. paštu info@indelininkai.lt, www.indelininkai.lt.

Danas Arlauskas
„Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas
Tel. 8 (5) 249 6448
El.p. Danas.Arlauskas@indelininkai.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.