"Reitan Servicehandel" įsigijo "R-Kioski"

2012-03-05

Vakar Norvegijos tinklas "Reitan Servicehandel" iš Suomijos žiniasklaidos koncerno "Sanoma OY" įsigijo daugiau nei 1 tūkst. kioskų Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje. Sandorio vertė yra apie 448,86 mln. Lt (130 mln. EUR). Po sandorio Norvegijos bendrovė, kuriai vadovauja Magnusas Reitanas (Magnus Reitan), valdys daugiau kaip 2,5 tūkst. prekybos vietų, kurių bendra metinė apyvarta yra 6,51 mlrd. litų (14 mlrd. Norvegijos kronų), ir turės18 tūkst. darbuotojų septyniose šalyse.

"Sudarę sandorį, galime didžiuotis tapę antruoju pagal dydį Europos savitarnos parduotuvių tinklu. Visos jo dalys yra lyderiai savo šalių rinkose, ir mums didelė garbė imtis darbo toliau vystyti šiuos prekių ženklus Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje", – pabrėžė "Reitan Servicehandel" vadovas Magnusas Reitanas.

Naujos produktų kategorijos

Didžiąją dalį apyvartos Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje iki šiol sudaro tradicinės spaudos kioskų prekės – tabako gaminiai, žurnalai ir loterijos bilietai. O "Narvesen" ir "Pressbyrån" tinklai sėkmingai plėtoja naujo tipo produktų, tokių kaip greitas maistas, gėrimai ir el. paslaugos, pardavimus.

"Mūsų tinklo turimos kompetencijos ženkliai prisidės prie pelningesnių produktų plėtros. Žinoma, nesame visiškai tikri, kad rinkos poreikiai Suomijoje, Estijoje ir Lietuvoje bus tokie patys kaip Skandinavijoje ir Latvijoje. Todėl pradžioje remsimės įsigytų tinklų kompetencija ir vietos rinkos žiniomis", – sakė Magnusas Reitanas.

Apyvarta sieks 14 mlrd. NOK

2011 metais "Reitan Servicehandel" apyvarta iš bendrovės veiklos Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje ir Latvijoje buvo 5,11 mlrd. litų (11 mlrd. Norvegijos kronų). Šiais metais tinklo apyvarta turėtų išaugti beveik 30 procentų – iki beveik 6,51 mlrd. litų (14 mlrd. Norvegijos kronų); taip pat "Reitan Servicehandel" taps antru pagal dydį savitarnos parduotuvių operatoriumi Europoje po prancūzų valdomo "Lagardere".

"Reitan Group" yra šeimos verslas, kurios darbo tikslai yra ilgalaikiai. Nors kelis metus dalyje Skandinavijos savitarnos parduotuvių verslas išgyveno nelengvus metus, mes visada tikėjome ilgalaikiu šio segmento potencialu. Tokie demografiniai rodikliai, kaip auganti miesto gyventojų dalis, intensyvesnis viešojo transporto naudojimas ir didesnis nesusituokusių gyventojų skaičius pateisina prognozę, kad mažos savitarnos parduotuvės ateityje taps dar svarbesnės žmonių gyvenime", – tokią optimistišką išvadą pateikia "Reitan Servicehandel" vadovas Magnusas Reitanas.

Tikimasi, jog ES patvirtinimas dėl sandorio bus gautas per du mėnesius.

Apie "Reitan Servicehandel"

"Reitan Servicehandel" (RSH) yra pirmaujantis kioskų ir spaudos platinimo tinklas, valdantis "Narvesen" Norvegijoje ir Latvijoje, "Pressbyrån" Švedijoje bei "7-Eleven" tinklus Norvegijoje, Švedijoje ir Danijoje. "Reitan Servicehandel" visose keturiose šalyse yra rinkos lyderis. 2011 gruodžio 31 d. tinklas iš viso turėjo 1.489 parduotuves; bendrovės apyvarta 2011 metais siekė 11,4 mlrd. Norvegijos kronų (5,3 mlrd. litų).

"Reitan Servicehandel" yra "Reitan Group" ("Reitangruppen") dalis. "Reitan Group" valdo bendroves keturiuose veiklos segmentuose: "REMA 1000" prekybos centrų tinklą, "Reitan Servicehandel" savitarnos parduotuvių tinklą, nekilnojamo turto bendrovę "Reitan Real Estate" ("Reitan Eiendom") ir degalinių tinklą "Uno-X Group". "Reitan Group" taip pat priklauso antrinė bendrovė "Spaceworld" bei 15,62% siekiantis "Axfood" akcijų paketas. "Reitan Group" verslo vizija – tapti labiausiai į vertę orientuota Skandinavijos kompanija. 2011 m. bendra "Reitan Group" apyvarta (kartu su frančizėmis) siekė 63 mlrd. Norvegijos kronų (29,27 mlrd. litų). Skandinavijos šalyse ir Latvijoje ji turėjo per 27,5 tūkst. darbuotojų ir pateko į didžiausių Norvegijos kompanijų dešimtuką

Apie "R-kioski"

"R-kioski" tinklą sudaro "R-kioski" tinklas Suomijoje, "R-kiosk" Estijoje bei Lietuvoje ir "Lietuvos Spauda" spaudos parduotuvės Lietuvoje. "R-kioski" visose trijose šalyse užėmė lyderio pozicijas. 2011 m. gruodžio 31 d. duomenimis, bendras šio tinklo mažmeninės prekybos vietų skaičius buvo 1.480, o metinė "R-kioski" apyvarta siekė 1,39 mlrd. litų (3 mlrd. Norvegijos kronų).

„Reitan Servicehandel“ Verslo plėtros vadovas Magnar Møkkelgård, tel.: +47 982 23 065
„Reitan Group“ Komunikacijos vadovas Solfrid Flateby, tel.: +47 900 35 897

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.