"Vytautas" ieško kelių į Rusijos ir Artimųjų Rytų rinkas

2012-03-05

Natūralus lietuviškas mineralinis vanduo "Vytautas" ir "Akvilė" skinasi kelią į Rusijos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) rinkas. Lietuviški produktai buvo pristatyti šiose šalyse vykusiose tarptautinėse maisto produktų parodose. Bendrovė "Birštono mineraliniai vandenys" tikisi greitu laiku pasirašyti ir pirmasias eksporto sutartis.

"Abejose parodose "Vytautas" sulaukė didelio dėmesio tiek dėl neįprasto tiems kraštams skonio, tiek dėl vertingų mineralinių savybių. Matome geras perspektyvas šiose didžiulėse rinkose ir tikimės greitu laiku išplėsti eksporto apimtis", - sakė "Birštono mineraliniai vandenys" komercijos direktorius Robertas Šnaras.

Bendrovė natūralų mineralinį vandenį "Vytautas" pristatė didžiausioje Rytų Europoje tarptautinėje specializuotoje maisto pramonės, gėrimų ir žaliavų parodoje "Prodexpo" Maskvoje (Rusija) bei didžiausioje ir labiausiai Persijos įlankos regione vertinamoje specializuotoje maisto pramonės, gėrimų ir žaliavų parodoje "GulFood" Dubajuje (JAE).

Pasak R. Šnaro, rusai lietuvišką produktą įvertino labai gerai ne vien dėlto, jog šioje šalyje nuo seno žinoma ir vertinama natūralaus mineralinio vandens nauda. "Žinoma, Rusijoje daug vietinių gamintojų, bet parodoje išgirdome, jog vartotojai neretai nėra patenkinti jo kokybė. Šioje šalyje įprasta vandenį pilstyti ne tiesiai jo išgavimo vietoje, bet pervežti. Tuo atžvilgiu "Vytautas" jiems pasirodė pranašesnis, nes pilstomas ten, kur ir išgaunamas. Manome, kad nemažai prie "Vytauto" vardo žinomumo prisidėjo ir tai, kad jis buvo oficialiu Europos krepšinio čempionato Lietuvoje vandeniu", - teigė komercijos vadovas.

Tuo tarpu Dubajuje lietuviškas mineralinis vanduo lankytojams pasirodė įdomus dėl didelio naudingų mineralinių medžiagų kiekio, savo naudos organizmui bei unikalaus skonio. Anot R. Šnaro, vietos verslininkai labai domėjosi ir "švelnesne" "Akvile". Daugiausiai užklausimų buvo gauta iš Kuveito, Kataro, Pakistano, Australijos ir JAE verslininkų.

"Nors Artimųjų Rytų regione dominuoja kaimyninėse jiems šalyse pilstytas vanduo, vietinės rinkos yra pasiruošusios plėsti asortimentą. Ypač domimasi kokybiškais europietiškais produktais išsiskiriančiais savo savybėmis iš visų kitų. Smagu, jog tarp jų patenka ir lietuviškas natūralus mineralinis vanduo. Tad regione matome daug nišų mūsų produktų eksportui", - teigė R. Šnaras.

Bendrovė "Birštono mineraliniai vandenys" per 2011 m. padidino eksporto apimtis daugiau kaip dvigubai, lyginant su 2010-aisiais. Į užsienio šalis praėjusiais metais buvo išgabenta virš 3 mln. litrų lietuviško mineralinio vandens. Natūralus mineralinis vanduo "Vytautas" ir "Akvilė" šiuo metu eksportuojamas į Latviją, Estiją, Airiją, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, JAV, Rusiją.

Lietuvos prekybos taškuose praėjusiais metais parduota daugiau kaip 30 mln. litrų bendrovės "Birštono mineraliniai vandenys" produkcijos – natūralaus mineralinio vandens "Vytautas", "Birutė", "Akvilė" ir kt.. Tai – apie 11 proc. daugiau nei 2010-aisiais. Natūralus mineralinis vanduo "Vytautas" sudaro daugiau nei pusę viso bendrovės išpilstomo vandens.

Mineralinio vandens gavybos lyderė "Birštono mineraliniai vandenys" pirmoji Lietuvoje pramoniniu būdu pradėjo pilstyti vartojimui mineralinį vandenį. "Vytautas" ir "Birutė" nenutrūkstamai pilstomas nuo 1924 m.

Robertas Šnaras, BMV, (8-5) 278 63 18

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.