"Lux Express" žengia į keleivių vežimo traukiniais verslą

2012-02-29

Per ateinančius metus "Lux Express Group", Estijos kapitalo tarptautinių transporto įmonių tinklas, planuoja atidaryti traukinių liniją jungiančią Taliną ir Sankt Peterburgą. Šiuo maršrutu važiuotų prabangūs "Stadler" keleiviniai traukiniai.

Pasak Hannes Saarpuu, "Lux Express Group" valdybos pirmininko, šiandienos ekonomikos situacija įtakojo kompanijos sprendimus ne tik plėtoti keleivių pervežimo autobusais paslaugas, bet žengti į naują sritį – keleivių vežimo traukiniais verslą. "Lux Express Group" į naujos veiklos vystymą investuos 20 mln. eurų.

Dėl nuolat augančio keleivių srauto tarp Talino ir Sankt Peterburgo miestų, keleivių pervežimo autobusais paslaugos nebeužtikrina aukštos kokybės ir vis augančio poreikio keliauti. Siekiant ir toliau vystyti Estijos ir Sankt Peterburgo turizmo rinkas, reikia įvairinti ir plėsti keleivių pervežimo galimybes tarp šių miestų. Vienas iš sprendimų – šiuolaikiškas keleivinis traukinys.

H. Saarpuu sako, kad Sankt Peterburgo rinka sparčiai plečiasi, o kompanijos tvirtos pozicijos Rusijoje leis sujungti keleivių pervežimo autobusais ir traukiniais paslaugas į vientisą logistikos produktą bei sukurti jam tvirtą komercinį pagrindą.

"Norėtume pabrėžti, kad pervežimo traukiniais projekto Talinas – Sankt Peterburgas investicijos sudaro dešimtys milijonų eurų, o investicijos atsipirktų tik po 15 metų, todėl, kad patenkinti keleivių poreikius, reikalinga aiški politinė Estijos ir Rusijos parama", – sako H. Saarpuu.

Šiais metais Grupė už 4 mln. eurų ketina įsigyti ir 10 naujų, visiškai kitos koncepcijos autobusų. "Čia kiekvienas keleivis galės naudotis individualiu, lietimui jautriu ekranu bei žiūrėti jam patinkančias programas, o gale sėdintys keleiviai galės mėgautis didesne erdve kojoms, nes sėdynės sumontuotos įstrižai link keleivių praėjimo tako. Taip pat ketiname išplėsti maršrutų skaičių – netrukus "Lux Express Group" autobusai vyks į Berlyną ir Minską. Rudenį stiprinsime pervežimų veiklą tarp Helsinkio ir Sankt Peterburgo, kur matome itin dideles galimybės savo verslui augti konkuruodami su brangiomis traukinių paslaugomis", – ateities planus atskleidė H. Saarpuu.

Traukiniai yra vieni iš komfortiškiausių transporto priemonių. Naujuose prabangaus interjero traukiniuose bus įrengta: papildomas bagažo skyrius, invalidų ir vaikų vežimėlių specialus į/išlaipinimo takas, įrengti 3 tualetai, vienas iš jų pritaikytas žmonėms su negalia, dviračių saugykla, kavinė, individuali vaizdo sistema bei internetas; keleivių salonai bus atitverti triukšmą sulaikančiomis pertvaromis. Žemagrindis traukinys išvystys maksimalų 140 km/h greitį. Verslo klasės keleiviai keliaudami galės mėgautis atskira erdve, su daugiau vietos kojoms, skaityti naujausią spaudą. Numatoma, kad ekonominės klasės bilietai kainuos apie 45 eurus, o verslo klasės – 65 eurus. Pirmieji traukiniai startuotų 2015 m. pirmąjį pusmetį.

Apie "Lux Express Group"

"Lux Express Group" yra tarptautinių transporto įmonių tinklas, veikiantis Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos rinkose. "Lux Express Group" teikia komfortiškas, aukštos kokybės keleivių pervežimo paslaugas, naudodamasi "Lux Express" ženklu, ir ekonominės klasės keleivių pervežimo paslaugas, naudodamasi "Simple Express" ženklu. "Lux Express Group" veiklą Lietuvoje vykdo nuo 1995 metų.

Rait Remmel, „Lux Express Lietuva“ vadovas
Tel:+37052031625
El. paštas: rait.remmel@luxexpress.eu

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.