Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno A. Butkevičiaus pranešimas: ar pakankamai efektyviai dirbo priežiūros institucijos?

2012-02-29

Pranešimas VIR

Europos Komisijai konstatavus, kad Lietuva europinę paramą įsisavina su neleistinais pažeidimais, laikinai nutrauktas ES lėšų mokėjimas iš Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų. "Šis faktas liudija, jog konservatorių Vyriausybė pro pirštus žiūrėjo į tai, kas vyksta ES paramos panaudojimo srityje. Po EK pareiškimo ir visuomenei kyla abejonių, ar valdymo ir kontrolės sistemos Lietuvoje veikia pakankamai efektyviai", – sako Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Metinės EK kontrolės ataskaitos atskleidė reikšmingus trūkumus. Skaičiuojamas galimų pažeidimų kiekis gali viršyti 4,36 proc. Parama bus atnaujinta, kai Lietuva pateiks planą, ko imsis, kad užfiksuoti pažeidimai nesikartotų.

"Valstybės kontrolė kasmet tikrina, kaip vykdomas paramos įgyvendinimas ir teikia ataskaitas EK, o nustatytų problemų aiškinimasis – tai normalus procesas. Tačiau, kiek šiuo atveju žinoma, daugiausiai EK kliūva viešieji pirkimai – tai silpnoji vieta. Raginame Vyriausybę kuo skubiau išsiaiškinti, ar nustatyti pažeidimai yra sisteminio pobūdžio. Jei problemos slypi projektų įgyvendinimo lygmenyje, tai peršasi išvada, kad prastai dirba atitinkamos priežiūros institucijos. Paramos stabdymas, net ir laikinas gali neigiamai paveikti daugelio projektų sėkmingą įgyvendinimą, o tai reiškia – kad vėl nepavyks sukurti planuotų naujų darbo vietų, kažkam bus pakoreguoti verslo planai, o kažką tokia pauzė gali pastūmėti net ir į bankrotą. Planą, kaip bus taisoma susidariusi padėtis, Vyriausybė privalo parengti kuo skubiau", – sako LSDP frakcijos seniūnas.

Atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė
Tel. 2396327, 865048830

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.