Prekės ženklas veria eksporto vartus

2012-02-23

Prekės ženklo patentavimas - ne tik apsaugos nuo plagijavimo priemonė. Tai ir užsienio pirkėjų pasitikėjimo produktu garantas.

Porolono gamykla UAB "Vita Baltic International” 2011 metais pateikė paraišką ir š.m. vasario pradžioje gavo Pasaulinės intelektualinės nuosavybės organizacijos (WIPO) sertifikatą Nr. 1102948 liudijantį apie tarptautinę patentinę apsaugą lietuviško viskoelastinio putų poliuretano prekiniam ženklui VitaRest. Inovatyvaus produkto, naudojamo komfortiškų čiužinių, minkštųjų baldų ir medicininių kompesacinių priemonių gamybai eksportas per 2011metus sudarė 794 t. ir per metus išaugo daugiau kaip tris kartus. Patentuotas prekės ženklas ir atitikimas Oeko-Tex ekologiniam standartui užtikrino eksporto didėjimą į Estiją ir Suomiją bei sudarė prielaidas įsiskverbti į Vokietijos rinką. Pripažinimą pelniusį VitaRest mielai perka ir Lietuvos gamintojai eksportuojantys čiužinius. Vis daugiau ir mūsų šalies gyventojų perpranta pozityvų viskoelastinės medžiagos efektą miego kokybei.

Užsienio pirkėjai neįsivaizduoja gaminio be kokybės sertifikato. Štai dešimtmetį Alytuje gaminamus lietuviškus čiužinius ir tatamius daugumoje pirko tik Lietuvos sporto salių ir mokyklų šeimininkai. Sukaupus patirtį drąsiai žengta ir į užsienio rinkas. Gamintojai didžiuojasi, kad iš CRITT Sport Loisirs centro Prancūzijoje gautas oficialus patvirtinimas, kad lietuviški čiužiniai sportui atatinka tarptautinį standartą NF EN 12503-3. Praeitais metais prancūzams buvo parduota 980 vnt. čiužinių.

Kompetentingų tarptautinių laboratorijų sertifikuotai ir reiklių pirkėjų patikrintai lietuviškai produkcijai eksporto vartai veriasi vis plačiau.

Rengė:
Kazimieras Sventickas
Porolono gamyklos UAB "Vita Baltic International”
Gen.direktoriaus pavaduotojas
www.vitabaltic.lt

Tel. 8315 55420, 8 678 75286
El.paštas: k.sventickas@vitabaltic.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.