Lietuvos žemės ir maisto produktai turės tvirtas pozicijas Rusijos rinkoje ir ateityje

2012-02-15

Š.m. vasario 15 d. Žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vizito Maskvoje metu įvyko dvišalis susitikimas su Rusijos žemės ūkio ministre Jelena Skrynnik.

Susitikimo metu ministras pasveikino Rusiją pabaigus derybas dėl įstojimo į Pasaulio prekybos organizaciją, aptarė fitosanitarijos ir veterinarijos dvišalius klausimus, galimą Lietuvos ūkininkų sąjungos bendradarbiavimą su Rusijos ūkininkų ūkių ir žemės ūkio kooperatyvų asociacija. Ministras pasidžiaugė gausiu Lietuvos verslininkų dalyvavimu šiuo metu vykstančioje Tarptautinėje specializuotoje maisto pramonės parodoje „Prodexpo 2012“. Rusijos žemės ūkio ministerija pakviesta dalyvauti š.m. gegužės 10-12 d.d. Kaune vyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje parodoje „Agrobalt 2012“.

Lietuvos Respublikos ambasadoje Maskvoje surengtas žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus susitikimas su Lietuvos verslo klubo Maskvoje atstovais ir Lietuvos įmonių, dalyvaujančių tarptautinėje maisto pramonės parodoje „Prodexpo 2012“, vadovais.

Pasak ministro, Rusija yra reikšmingas ir svarbus prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partneris. Susitikimo metu ministras pabrėžė gerus ir konstruktyvius santykius su Rusijos valstybinėmis institucijomis žemės ūkio srityje. Savo produkciją į Rusiją sėkmingai eksportuoja 115 Lietuvos maisto pramonės įmonių. Pokalbio metu verslininkai buvo pakviesti  aktyviai naudotis paramos eksporto skatinimui programomis, aptarta Bendroji žemės ūkio politika, ES paramos instrumentai, prekybos sąlygų pagerinimas Rusijai tapus Pasaulio prekybos organizacijos nare, kaimo turizmo pristatymo Rusijos rinkoje galimybės.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per 2011 m. sausio – spalio mėn. eksportuotų į Rusijos Federaciją lietuviškų žemės ūkio ir maisto produktų vertė buvo daugiau nei 2 439 mln. Lt ir padidėjo, palyginti su 2010 m. tuo pačiu laikotarpiu apie 28 proc. Daugiausia 2011 m. į Rusijos Federaciją iš Lietuvos eksportuota vaisių ir riešutų, daržovių, pieno ir pieno produktų nealkoholinių ir alkoholinių gėrimų.

Lietuvos žemės ūkio ministerija

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.