Alaus darykloje "Volfas Engelman" keičiasi vadovybė

2012-02-15

Beveik aštuonerius metus alaus daryklai „Volfas Engelman" vadovavęs Vytautas Meištas traukiasi iš generalinio direktoriaus pareigų. Jį pakeis didelę vadovavimo patirtį greito vartojimo prekių bendrovėms turintis Marius Horbačauskas. Jis yra buvęs „Fazer kepyklos" ir „Novaturo" generalinis direktorius. M. Horbačauskas pareigas pradės eiti nuo kovo 1 dienos.

„Išsiskyrė mano ir akcininkų požiūriai į dideles investicijas, kurios susijusios su prekės ženklo „Volfas Engelman" kūrimu ir istorinio vardo atkūrimu, ir tai per kiek laiko jos turi atsipirkti. Išsiskyrus požiūriams ir neradus kompromiso, nebegaliu tęsti pradėto darbo", - pagrindinę pasitraukimo priežastį įvardija V. Meištas.

V. Meištas alaus daryklai pradėjo vadovauti 2004 metais. Jo vadovavimo metu alaus darykla ženkliai sustiprino savo pozicijas alaus rinkoje, lyginant praėjusių metų ir 2006 m. duomenis, užimamos alaus rinkos dalis išaugo beveik dvigubai, į rinką buvo sugražintas istorinis alaus prekės ženklas „Volfas Engelman", kurio pardavimai praėjusiais metais, lyginant su 2010 m. duomenimis, padidėjo 80 proc. Taip pat vartotojams buvo pristatyta „Smetoniška" gira, kuri jau kelerius metus yra rinkos lyderė ir užima apie 30 proc. rinkos, sustiprintos pozicijos sidro rinkoje, iškovota lyderystė alkoholinių kokteilių rinkoje. Lyginant praėjusių metų ir 2006 m. duomenis, sidro rinkos dalis nuo 24 proc. išaugo iki 34 proc., alkoholinių kokteilių nuo 14 iki 32 proc. V. Meišto vadovavimo laikotarpiu praėjusį pavasarį alaus daryklai buvo sugražintas istorinis jos vardas, o prieš kelias savaites buvo pristatyta antroji istorinė knyga „Volfas Engelman - bravoro istorija nuo 1853 m.".

„Įmonėje dirbau nemažai metų, su visa komanda augome ir tobulėjome drauge. Didžiuojuosi rezultatu, kurį pasiekėme, tačiau atėjo laikas permainoms. Privalau įgauti naujos patirties, išbandyti save kitose srityse, o alaus daryklai dabar reikia tęsti pradėtus darbus, stiprinti pozicijas alaus rinkoje, neapleisti kituose segmentuose iškovotų pozicijų, - sako V. Meištas. - Turiu daug minčių dėl ateitis, tačiau dar nieko konkretaus nenusprendžiau. Pradžioje ketinu pailsėti, viską apgalvoti ir apsispręsiu, ką labiausiai norėčiau veikti".

„Norime padėkoti Vytautui už jo darbą kompanijoje. Jo vadovavimo laikotarpiu dvigubai išaugo užimama rinkos dalis, o sėkmingai į rinką įvesti produktai didino įmonės pelningumą. Tuo laikotarpiu kompanijoje įvyko daug teigiamų poslinkių", - sako „Volfas Engelman" stebėtojų tarybos pirmininkas ir alaus daryklą valdančios „Olvi grupės" generalinis direktorius Lasse Aho.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.