Premjeras padėkojo pareigūnams už sėkmingą operaciją prieš nusikalstamą Vilniaus taksi verslo atstovų veiklą

2012-02-15

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybėje priėmė sėkmingos operacijos prieš nelegalią ir nusikalstamą dalies Vilniaus taksi verslo atstovų veiklą organizatorius bei vykdytojus ir padėkojo jiems už gerą darbą.

"Jau tampa gražia tradicija, kad po kiekvieno sėkmingo reido ar operacijos kovojant su nusikalstamumu, kontrabanda ir šešėliu susirenkame čia. Žinau, kad ir šįkart pavyko pasiekti labai svarbių rezultatų," – sveikindamas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), policijos ir kriminalinės policijos biuro vadovus sakė Premjeras A. Kubilius.

Pareigūnai Vyriausybės vadovui pateikė trumpą ataskaitą apie du metus VMI vykdytą tyrimą analizuojant padėtį dviejuose keleivių vežimo sektoriuose – mikroautobusų ir privačių taksi vežėjų. "Kai įsitikinome, kad geranoriškos mūsų inspektorių pastabos neduoda jokių rezultatų, o akivaizdžios duomenų klastojimo, mokesčių vengimo ir galimai kitokios nusikalstamos veiklos apraiškos nesibaigia, perdavėme turimą medžiagą policijai, kuri operatyviai ėmėsi veiksmų", – kalbėjo VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas.

Tiek Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, tiek ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis patvirtino, kad įvykdyta operacija ir šiuo metu vykstantis ikiteisminis tyrimas rodo, jog šiame keleivių pervežimo sektoriuje buvo vykdoma didelio masto nusikalstama veikla. "Šiuo metu yra areštuota nekilnojamojo turto, aukso dirbinių, dvivietis privatus lėktuvas, 250 automobilių, kitokio turto už beveik tris milijonus litų. Išimti keli šimtai tūkstančių litų grynųjų pinigų, šimtai kompiuterių. Šešiems asmenims iškeltos baudžiamosios bylos dėl neteisėto praturtėjimo, turime penkias dešimtis įtariamųjų, daug liudininkų. Manome, kad buvo nuslėpta daugiau nei dešimt milijonų litų. Teisinės perspektyvos prasme, galimybių, kad bylos nepasieks teismo tikrai nėra, nors tyrimas ir užsitęs", – sakė policijos vadovai.

Pareigūnai taip pat pažymėjo, kad nėra tikslo bausti eilinius vairuotojus, nors jie ir vykdė nusikalstamą veiklą. Pasak jų, didžiausia reali bausmė už įrodytus nusikaltimus gali būti dešimt metų nelaisvės atėmimo, tačiau ja bus baudžiami šios nusikalstamos schemos ideologai, vadovai ir organizatoriai, o ne eiliniai darbuotojai. Susitikimo dalyviai pastebėjo, kad šia operacija pasiekta keleto svarbių tikslų: suskaldyta nusikalstama ir monopolinė taksi veikla Vilniuje, sukurtos sąlygos sąžiningai konkurencijai ir naujiems rinkos dalyviams, sumažintos rinkliavos taksi firmoms, įvesti leidimai individualiai veiklai, sustabdyta didelės žalos valstybei ir mokesčių mokėtojams atnešusi nusikalstama veikla.

Buvo sutarta, kad iki gegužės 1 d. bus parengtas priemonių planas dėl skaidraus taksi verslo raidos perspektyvų, kuriame vienas iš punktų bus griežtesni reikalavimai taksometrams. Susitikime su VMI ir policijos vadovais taip pat dalyvavo finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis, Premjero patarėjas Mykolas Majauskas.

Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba
Tel.: 2663746
kasp@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.