Seimo nario E. Lementausko pranešimas: parlamentaras dėl "Snoro" bankroto administratoriaus reputacijos kreipėsi į VSD

2012-02-14

Pranešimas VIR

Seimo Žmogaus teisių komiteto narys, parlamentaras Evaldas Lementauskas kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą prašydamas išsiaiškinti, ar viešai skelbiama informacija apie banko "Snoras" administratoriaus Neilo Kuperio (Neil Cooper) sąsajas su galimai į didelio mąsto finansinius nusikaltimus įsivėlusia kompanija yra pagrįsta.

"Prašau Jūsų išsiaiškinti, ar viešai pasirodžiusi informacija apie tai, kad dabartinis banko "Snoras" administratorius Neilas Kuperis yra siejamas su galimai į pasaulinio mąsto finansines machinacijas įsivėlusia Zolfo Cooper kompanija, yra pagrįsta.

Viešai prieinamuose informacijos šaltiniuose teigiama, kad kompanija Zolfo Cooper (registruota Didižiojoje Britanijoje, registracijos Nr. OC340361), kurios pagrindiniu partneriu yra įvardijamas dabartinis banko "Snoras" bankroto administratorius N. Kuperis, yra siejama su Carroll Foundation Trust byla – vienu didžiausių Didžiojoje Britanijoje "baltųjų apykaklių" organizuotų finansinių nusikaltimų, plaunant pinigus ir slepiant mokesčius per ofšorines sąskaitas bei fiktyvias įmones. Šaltinių teigimu, šio finansinio nusikaltimo metu buvo išgrobstyta apie 1 mlrd. JAV dolerių ", – rašoma parlamentaro kreipimesi į VSD.

Pasak E. Lementausko, kelių milijardų litų turto administravimą galima patikėti tik nepriekaištingos reputacijos asmeniui, antraip situacija gali tapti pražūtinga.

"Būtina išsklaidyti visas abejones dėl N. Kuperio. Šiandien šis žmogus administruoja Lietuvos žmonių, "Snore" laikiusių savo turtą, ir valstybės, tapusios didžiausia banko kreditore, iždo pinigus. Todėl svarbi jo ne tik kaip profesionalo, bet ir kaip sąžiningo žmogaus reputacija", – sako E. Lementauskas.

Jei informacija dėl galimų sąsajų su minėtais organizuotais finansiniais nusikaltimais pasitvirtintų, parlamentaras ketina svarstyti galimybę inicijuoti N. Kuperio atšaukimo iš "Snoro" bankroto administratoriaus pareigų procedūrą.

Seimo narys Evaldas Lementauskas

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.