Baltijos šalyse veiks nauja finansų patarėjų bendrovė "Porta finance"

2012-02-13

Nauja finansų patarėjų bendrovė „Porta finance" pradeda veiklą Baltijos šalyse. Ją steigia ilgametę vadovavimo patirtį turintys Šiaurės šalių investicinio banko „Evli" vadovai Baltijos šalyse.

„Porta finance" steigia Aidas Galubickas, Julijus Grigaliūnas bei Mikus Janvars, kurie įsigijo „Evli Securities įmonių finansų. Iki šiol visi jie užėmė įvairias vadovaujančias pareigas Suomijos banko „Evli” Baltijos šalių padalinyje. Prieš tai visi steigėjai drauge yra dirbę finansų maklerio įmonėje „Suprema”. Kartu su steigėjais į „Porta finance” dirbti pereina „Evli Securities” įmonių finansų komanda.

„Naujos finansų patarėjų įmonės poreikis atsirado, nes Baltijos šalys Europos kontekste ima išsiskirti kaip atskiras investicijoms patrauklus regionas. Būdami nepriklausomi galėsime geriau dirbti su įvairių regionų investuotojais”, - sako vienas iš naujojo investicinio banko „Porta finance" steigėjų Aidas Galubickas.

Pasak Suomijos banko „Evli" vadovo Maunu Lehtimäki, „Evli” grupė stiprina turto valdymo veiklą Baltijos šalyse ir koncentruoja visus savo resursus į veiklą kurioje jaučiasi stipriausi ir kur mato daugiausiai potencialo. „Ši reorganizacija yra natūralus atsakas į mūsų klientų poreikius. Mes išlaikysime stiprius ryšius su „Porta Finance”, - teigia jis.

Naujosios įmonės komanda turi turtingą patirtį susiliejimų ir įsigijimų, bei kapitalo pritraukimo sandoriuose. Jie finansų patarėjo vaidmenyje yra dalyvavę daugumoje svarbiausių Baltijos šalių įmonių privatizacijos, įsigijimų bei susijungimų procesų.

„Porta finance” steigėjai konsultavo tarptautines įmones tokiuose sandoriuose ir kapitalo pritraukimo procesuose kaip SEB Vilniaus banko įsigijimas, Vilniaus biržos pardavimas Nasdaq OMX, pirminis viešasis „Ekspress Grupp" akcijų siūlymas ir veiklos išskaidymas. Ilgametę patirtį turintys naujai steigiamo banko konsultantai patarinėjo Baltijos šalių vyriausybėms pritraukiant strateginį investuotoją į „Visagino atominę elektrinę”, konsultavo įvairių alkoholio, naftos, energetikos įmonių privatizavimo, pardavimo ar pertvarkymo klausimais. Jie taip pat organizavo didžiąją daugumą Baltijos šalių regione pastarąjį dešimtmetį vykusių viešo ir privataus akcinio kapitalo pritraukimo sandorių.

Daugiau informacijos:
Aidas Galubickas, Partner „Porta Finance",
Tel: +370 5 254 6712, aidas.galubickas@portafinance.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.