Atmetęs skundą, teismas nurodė vykdyti Aplinkos ministerijos nurodymus

2012-02-10

Kauno apygardos teismas atmetė advokato Sauliaus Dambrausko prašymą, kuriuo buvo siekiama uždrausti Marijampolės regioniniam aplinkos apsaugos departamentui (RAAD) atnaujinti taršos ir integruotos prevencijos kontrolės (TIPK) leidimą arba išduoti naują leidimą Kalvarijos rajone kiaulių kompleksą valdančiai UAB "Saerimner".

Saulius Dambrauskas teismo prašė apriboti Marijampolės RAAD veiksmus tol, kol teisme apeliacine tvarka yra nebaigta nagrinėti šešių jo atstovaujamų piliečių iškelta byla prieš Marijampolės RAAD ir investuotojus. Šioje byloje, remiantis senomis 2005-2008 metų aplinkybėmis, siekiama nutraukti Marijampolės RAAD dar 2005 m. išduotą TIPK leidimą.

Remdamasis tuo, kad Sauliaus Dambrausko prašymas su šia byla – nesusijęs, analogišką advokato prašymą 2011 m. gruodį jau buvo atmetęs Marijampolės rajono apylinkės teismas. Jis nurodė, kad laikinosios apsaugos priemonės negali būti taikomos, kadangi ginčo su ieškovais dėl esamo TIPK leidimo atnaujinimo ar naujo leidimo išdavimo – nėra. Tokį patį prašymą tik kitoje – administracinėje – byloje šių metų vasario 2 d. atmetė ir Kauno apygardos administracinis teismas, kuris taip pat neįžvelgė ryšio tarp prašomų pritaikyti apribojimų ir byloje reiškiamų reikalavimų. Teismas nurodė, kad ieškovų atstovo prašoma pritaikyti laikinoji apsaugos priemonė niekaip nėra susijusi su išnagrinėtoje byloje pareikštais reikalavimais bei kad tokiais veiksmais būtų apribojama atsakovės, kaip juridinio asmens, teisnumas, tuo pačiu būtų užkirstas kelias Marijampolės RAAD vykdyti įstatymais jam pavestas funkcijas.

"Šis teismo procesinis sprendimas reiškia, kad "Saerimner" bei Marijampolės RAAD gali ir turi ir toliau atlikti veiklos leidimo atnaujinimo procedūras nepažeisdami teisės aktų reikalavimų", – teismo sprendimą aiškino advokatų kontoros LAWIN advokatas Mindaugas Žolynas.

Advokato teigimu, tokio rezultato ir buvo tikėtasi, kadangi teisinėje valstybėje teismas negali taikyti laikinųjų apsaugos priemonių siekiant užtikrinti reikalavimus, kurie net nebuvo nagrinėti pirmosios instancijos teisme. "Iliustruojant vaizdžiai, teismo priimtas sprendimas reikštų, kad, pavyzdžiui, negalima uždrausti asmeniui išduoti naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo darant prielaidą, kad ateityje jis gali padaryti avariją", - sakė advokatas.

Palikus galioti Marijampolės rajono apylinkės teismo sprendimą Marijampolės RAAD galės toliau vykdyti Aplinkos ministerijos įsakymą. Remiantis juo, "Saerimner" yra įpareigota kreiptis į Marijampolės RAAD dėl naujo TIPK leidimo išdavimo, o visi RAAD aplinkos viceministro raštu yra įpareigoti atnaujinti arba koreguoti TIPK leidimus kiaulių auginimo veiklai.

Kauno apygardos teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

###

Apie UAB "Saerimner"

13 metų Lietuvoje veikiančiai "Saerimner" priklauso 11 Lietuvoje kiaulininkystės kompleksų, kuriuos kompanija modernizavo įsigijusi senas apleistas tarybines fermas arba jau veikiančius kompleksus. Įmonėje dirba 500 darbuotojų, daugiausia - kaimo vietovėse. Nuo įsikūrimo Lietuvoje "Saerimner" yra investavusi apie 190 mln. litų.

2011 m. į "Saerimner" valdančią "Idavang A/S" investavo Tarptautinė finansų korporacija (TFK), priklausanti Pasaulio banko grupei. 20 proc. akcijų įsigijusi TFK investuoja tik į jo griežtus aplinkosauginius, socialinės atsakomybės, gyvūnų gerovės ir finansinio stabilumo reikalavimus atitinkančius verslus.

Lina Mockutė
8 616 84910
l.mockute@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.