Naujas "Kam to reikia?!" portalas skatins gyvą verslo ir mokyklų bendravimą

2012-01-31

Profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!" iniciatoriai - bankas „Swedbank" ir telekomunikacijų bendrovė „Omnitel" - pristato unikalią projekto platformą www.kamtoreikia.lt, skatinančią bendravimą tarp verslo ir mokyklų atstovų. Naujasis portalas taps pagrindiniu projekto įrankiu, kuriame verslo profesionalai bei mokyklos galės atrasti vieni kitus, kurti savo projektus, siūlyti kitas netradicines mokymosi formas, bendrauti ir konsultuotis su kitais savanoriais, o mokiniai atras naudingos informacijos ir įvairių pramogų.
„Bandomajame projekto etape, kuriame iki šiol dalyvavo „Swedbank" ir „Omnitel" bei mūsų partnerių darbuotojai, pamatėme, kad projekto idėja iš tiesų gyva - moksleiviai domisi patirtimi, kuria dalijasi įvairių profesijų atstovai, o mokytojai semiasi naujų, mokinius įtraukiančių mokymo metodų. Pirmieji projekto rezultatai yra palankūs ir rodo, jog sparčiai žengiame pirmyn, todėl kviečiame prie projekto prisijungti dar daugiau verslo atstovų", - teigė „Swedbank" valdybos pirmininkas Antanas Danys.
Nuo rugsėjo iniciatyvą tapti projekto dalyviais išreiškė beveik 100 verslo savanorių, o surengtose 25 gyvosios teorijos pamokose jau dalyvavo virš 200 moksleivių iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių.

„Projekto platforma internete padės užmegzti dialogą tarp verslo ir mokyklų atstovų. „Kam to reikia?!” portalas yra unikalus pavyzdys, kai technologijos pasitelkiamos skatinti gyvą bendravimą tarp svarbiausių visuomenės ateitį kuriančių jėgų - verslo ir švietimo", - sakė „Omnitel" prezidentas Antanas Zabulis."

Svetainėje siūlomos įvairaus pobūdžio veiklos - nuo praktiko dalyvavimo pamokoje iki ekskursijos į įmonę ar „šešėliavimo" - galimybės moksleiviui praleisti dalį dienos su įmonės darbuotoju.

„Nebe pirmą kartą pastebime, kad mokyklose trūksta praktikos bei pavyzdžių, kurie įprasmintų teorines žinias. Mokytojams sudėtinga sudominti moksleivius savo dėstomu dalyku neparodant, kur ir kaip tai praktiškai gali būti panaudota. Džiugu, kad savo sričių profesionalai turi noro įsitraukti į edukacinius projektus ir pamokoms suteikti naujų spalvų", - džiaugėsi Mokyklų tobulinimo centro (MTC) direktorė Eglė Pranckūnienė.

Apie projektą „Kam to reikia?!"

„Kam to reikia?!" - mobiliojo ryšio bendrovė „Omnitel" ir banko „Swedbank" inicijuotas ilgalaikis projektas, kurio tikslas - skatinant profesinę savanorystę mokyklose, kelti mokinių motyvaciją mokytis. Projektas „Kam to reikia?!" padeda mokykloms susitikti su įvairių sričių profesionalais, dalintis žiniomis ir kartu kurti praktines pamokas mokiniams.

Projekto partneriai: Švietimo ir mokslo ministerija, Mokyklų tobulinimo centras, verslo konsultacijų ir IT sprendimų bendrovė „Metasite", ryšių su visuomene agentūra „Publicum", skaitmeninių ir mobiliųjų technologijų kompanija „Samsung", verslo teisės advokatų kontorų grupė LAWIN, finansų valdymo grupė FMG, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, naujienų portalas Delfi.lt ir kiti. Sėkmingą verslo ir švietimo institucijų bendradariavimo iniciatyvą palaiko ir Jungtinių tautų vystymo programa (JTVP) Lietuvoje.

Daugiau informacijos:

Arūnas Matačius
„Kam to reikia?!" projekto vadovas
info@kamtoreikia.lt
+37069937000
www.kamtoreikia.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.