A. Kubilius su Olandijos dujų milžinais aptarė dujų rinkos strategines perspektyvas

2012-02-01

Premjeras A. Kubilius Lietuvos ambasadoje Hagoje susitiko su dviejų milžiniškų Olandijos dujų kompanijų "GasTerra" ir "Nederlandse Gasunie" atstovais. Pokalbio metu buvo aptarta dujų rinkos situacija pasaulyje ir Europoje, pasikeista nuomonėmis apie dujų kainų dinamiką, europinių dujų vamzdynų integracijos perspektyvas bei dujų tiekimo galimybes.


Ministras Pirmininkas taip pat pristatė Lietuvos energetikos sektoriuje vykdomas reformas ir projektus. Konkrečiai kalbėjo apie branduolinės jėgainės ir Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybų planus, trečiojo energetikos paketo įdiegimo procesus dujų sektoriuje, domėjosi olandų patirtimi kuriant dujų rinką. 

Dvi bendrovės, su kurių atstovais bendravo Premjeras A. Kubilius, yra vienos didžiausių dujų kompanijų Europoje.

"GasTerra"– aktyvi pasaulinėje prekyboje ir gamtinių dujų tiekime. Ji priklauso "Royal Dutch Shell" (25%), "ExxonMobil" (25%) ir valstybei (50%). 

"Gasunie" – Olandijos gamtinių dujų infrastruktūros ir tiekimo kompanija, veikia Olandijoje ir Vokietijoje. Kompanijai priklauso apie 12.000 km dujų perdavimo tinklų Olandijoje ir 3.000 km Vokietijoje. "Gasunie" turi 9% "NordStream" akcijų. 

Olandija (po Norvegijos) yra 2 didžiausia pagal išgaunamų gamtinių dujų kiekį šalis Europoje. Didžiausia Olandijos dujų rezervų dalis yra susikoncentravusi Šiaurės jūroje, tačiau daugiausia dujų išgaunama iš Groningene esančio vieno didžiausių pasaulyje dujų telkinio.

Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba
Tel.: 2663746 
kasp@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.