Seimo Pirmininkė I. Degutienė kreipėsi į Seimo komitetus dėl aplinkybių, susijusių su "Snoro" banku, ištyrimo

2012-01-19

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė šiandien kreipėsi į Seimo Audito komitetą, prašydama inicijuoti parlamentinį tyrimą ir ištirti svarbiausius visuomenėje keliamus klausimus: banko ,,Snoras" laikinojo ir bankroto administratorių atlyginimų dydžio už atliktą darbą pagrįstumą bei nepriklausomo auditoriaus UAB „Ernst & Young Baltic" pateiktos išvados, patvirtinančios banko Snoras 2010 m. finansinės padėties teisingumą, pagrįstumą.
Seimo Pirmininkė taip pat kreipėsi į Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetus, prašydama ištirti teisininkų nuogąstavimus, kad Seimo laikinosios tyrimų komisijos „dėl Lietuvoje veikiančių komercinių bankų priežiūros efektyvumo ir situacijos likviduojamoje akcinėje bendrovėje banko „Snoras" išsiaiškinimo" sudarymas leistų buvusiems šio banko savininkams Raimondui Baranauskui ir Vladimirui Antonovui įgyti papildomų argumentų, kad procesas Lietuvoje - politizuotas ir buvę akcininkai neva persekiojami dėl politinių motyvų, bei suteiktų jiems galimybių prašyti Vestminsterio teismo nepriimti sprendimo dėl jų išdavimo Lietuvai, kol Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija nepateiks savo išvadų. Seimo Pirmininkė taip pat paprašė įvertinti minėtos komisijos sudarymo galimą poveikį Lietuvos bankinės sistemos stabilumui ir kartu Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Seimo Pirmininkės sekretoriatas
Seimo Pirmininko vyresnysis patarėjas Dalius Stancikas, mob. 8 698 42 237

Cituojant Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus pranešimus, prašom nurodyti šaltinį.
_____________________________________________________________________________________________
Gedimino pr. 53, VILNIUS 01109
Kontaktai: rsv@lrs.lt, tel.: (8 5) 239 6666, 239 6206, faks. 239 6556

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.