Vilniuje planuojama įrengti japonišką sodą

2012-01-19

Vilniaus miesto savivaldybė drauge su Japonijos ambasada, „Lietuvos bonsai" asociacija (pranešimo dieną asociacija viešame registre neegzistavo - sveteinės adm. pastaba)  ir keliais privačiais investuotojais planuoja Vilniuje įrengti japonišką sodą. Svarstoma, kad jis turėtų atsirasti sklype prie Geležinio vilko - Žalgirio gatvių sankryžos.

„Tai bus vienas didžiausių ne tik Baltijos šalyse japoniškų sodų, užimančių apie 5 ha teritoriją, su japoniškomis koy žuvimis, salomis, japoniškais augalais ir japonų architektūros elementais. Ateityje šiame sode turėtų atsirasti parodų paviljonas japonų kultūros pristatymui, jame bus galima rengti įvairius japonų meno festivalius, kultūros dienas", - sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Sode numatoma įrengti tvenkinius, kuriose veisis japoniški karosai, tvenkiniuose bus paliktos salos, į kurias bus galima pakliūti nutiestais tilteliais. Sode augs visžaliai medžiai, krūmai ir bonsai - visa tai derės su japonų architektūros elementais - statulomis, pagodomis - bokšto formos pastatais, arbatos nameliu, apšviečiančiais sodą žibintais. Sodo teritorija būtų aptverta ir saugoma. Japoniško sodo idėjos iniciatorių teigimu, sodo įrengimas užtruktų apie 3 metus.

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SEKRETORIATAS
VIEŠŲJŲ RYŠIŲ SKYRIUS
Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius. Tel.: (8 5) 211 23 36. Faks. (8 5) 211 23 25
Daiva Savickienė,
Viešųjų ryšių sk. vedėjo pavaduotoja
Tel. 211 23 36
El. p. vrt@vilnius.lt
http://www.facebook.com/vilnius.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.